"O İşadamı FETÖ Çiftiliğinin Parasını Türkiye'den Gönderdi"

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş "İncelemelerimize göre, ABD'nin Pensilvanya kentinde bulunan terör örgütünün ininin olduğunu tespit ettiğimiz yerin ödemesini yapan kişi; Abdullah Katırcıoğlu'dur. Bunların belge ve bilgileri elimizde hazırdır" dedi.

"O İşadamı FETÖ Çiftiliğinin Parasını Türkiye'den Gönderdi"

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş "İncelemelerimize göre, ABD'nin Pensilvanya kentinde bulunan terör örgütünün ininin olduğunu tespit ettiğimiz yerin ödemesini yapan kişi; Abdullah Katırcıoğlu'dur. Bunların belge ve bilgileri elimizde hazırdır" dedi.

17 Ağustos 2016 Çarşamba 15:04
"O İşadamı FETÖ Çiftiliğinin Parasını Türkiye'den Gönderdi"
 Kayyuma devredilen  Kaynak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) Amerika'daki 400 dönüm çiftliğinin parasının 27 Temmuz 2016'da  el koyulan Abdullah Katırcıoğlu'na ait bir şirketten gittiğini belirterek, "Yani  Amerika'daki merkezin parası Türkiye'den gitmiştir. Burası 2005'te alınmış,  ipotek konulmuş, sonrasında 17 Aralık 2015'te  ABD'deki bir şirkete (Golden  Generation Worship&Retreat Center) bağışlanmış." dedi.

Kaynak Holding'e bağlı Katırcıoğlu İnşaat'ın, Ümraniye Tepeüstü'ndeki  AK Ofis binalarındaki şubesinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Okumuş,  FETÖ'nün hilelerini belgelerle anlattı.

Kaynak Holding'in FETÖ'nün Türkiye'deki en büyük finans kaynağı  olduğunu ifade eden Okumuş, "Bu terör yapısının kurmuş olduğu en önemli holding;  Kaynak'tır. Burası, örgüte finans sağlayan şirketlerin başında yer alıyordu. Şu  anda Kaynak Holding bünyesinde 105 şirket bulunuyor. Bunlar hile yolu ile  kurulmuş şirketler. Sayılarının artacağını tahmin ediyoruz." diye konuştu.

FETÖ'cülerin ülke içinde ülke kuran bir yapı olduğunu dile getiren  Okumuş, "Tavuk çiftliğinden savunma sanayine kadar varan tüm sektörlerde  şirketler kurmuşlar. Kaynak Holding'in bünyesinde faaliyet gösteren FETÖ'ye bağlı  şirketlerde, bir tek motor ve araç kaportası üretilmiyor. Onun dışında bunların  olmadığı hiçbir alan yoktur.  Daha önce de söylemiştim. Bir kez daha tekrar  ediyorum: Para nerede ise Paralel oradadır." ifadelerini kullandı.

Okumuş, FETÖ'nün yönetim piramidinde yer alan Mustafa Özcan, Naci  Tosun ve Adil Öksüz'ün, Kaynak Holding ile doğrudan irtibatlı olduklarını ve tüm  hainliklerde bu isimlerin varlıklarına rastlandığını kaydetti. Mustafa Özcan'ın  özellikle sağlık sektörü başta olmak üzere ekonomik alanda faaliyet gösteren tüm  yapıların oluşmasında rol aldığını dile getiren Okumuş, Özcan'ın yanı sıra  firmaların kuruluş ekibinde yer alanların Ali Akbulut, Muzaffer Durmuşoğlu, Naci  Tosun, Ali Katırcıoğlu gibi isimlerin de firmaların yönetim kurulunda  bulunduklarının altını çizdi.

FETÖ'nün İninin Parası Kaynak'tan

ABD'de FETÖ lideri Fetullah Gülen'in de kaldığı çiftliğin, Kaynak  Holding’in parasıyla alındığını aktaran Okumuş, şu bilgileri verdi:

"27 Temmuz 2015 itibarıyla atanmamız yapıldı. İncelemelerimiz devam  ediyor. İncelemelerimize göre, ABD'nin Pensilvanya kentinde bulunan terör  örgütünün ininin olduğunu tespit ettiğimiz yerin ödemesini yapan kişi; Abdullah  Katırcıoğlu'dur. Bunların belge ve bilgileri elimizde hazırdır. Bunları  belgelerle anlatıyorum. Bu yerin satın alınması için gereken ödeme, bu şirketten  yapılmıştır. Yani Amerika'daki merkezin parası Türkiye'den gitmiştir. Burası  2005'te alınmış, bir ipotek konulmuş, sonrasında ise ipotek kaldırılarak 2015'te  ABD'deki bir şirkete (Golden Generation Worship&Retreat Center) bağışlanmış."

ABD'deki merkez için 2 milyon 40 bin dolar ödendiğinin belgelendiğini  vurgulayan Okumuş, şunları kaydetti:

"Ama bu sadece bizim belgelediğimiz bir rakam. Daha doğrusu, bu,  kayıtlardan silemedikleri bir belgedir. Bunlar bu şirketin resmi muhasebesinde  çıkan kayıtlardır. Ödeme ile ilgili makbuzlar da var elimizde. Fatura tutarları  burada. Kendi aralarında yaptıkları bağışa ilişkin belge de elimizde bulunuyor.  Bağışın yapıldığı şirketin adresi, FETÖ liderinin televizyonlara çıkıp  açıklamalarda bulunduğu inini gösteriyor. Bunların bu hileleri benim için  şaşırtıcı değil. Türkiye'den yurt dışına gönderilen paraların miktarları hep  tartışılıyor. 15 Temmuz'da terör örgütü olduklarını bütün dünyaya ispat etmiş  oldular. 'Ben fakirim, benim param yok. Tek bir ceketimle burada 16 metrekarelik  ve kirasını ödediğim bu yerde yaşıyorum.' diyen terör örgütü liderine paraların  nerelerden gittiğini ve kimlerin aktardığını, Türkiye'de kimlerin buna maddi  destek çıktığını ortaya koymak bizim için tabii ki sevindirici bir durumdur."

Öksüz'ün 'SIR' Plakalı Aracı Gurmet'in

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayyum İmran Okumuş,  "ABD'deki terör ininin, 2005'te alınmış, 2015'te ise bağışlanmış gibi  gösterildiğini" belirtti.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara'daki  Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen FETÖ'nün "hava kuvvetleri  imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'e dair de çarpıcı bilgiler paylaşan  Okumuş, Öksüz'ün kullandığı 49 rakamıyla başlayan "SIR" plakalı aracın Kaynak  Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir firmanın imkanlarıyla satın alındığını  açıkladı.

Okumuş, "Yönetimine atandığım Gurmet AŞ'den satış yapılmış. Öksüz,  Gurmet AŞ'ye ait olan Çamlıca'da bir villada uzun süre yaşamış. O villanın tapusu  Gurmet AŞ'ye aittir. Öksüz'ün iki yeğeni de uzun süre Gurmet'te çalışmışlar.  Yeğeninin biri işe gelmeden uzun süre ücret almış, diğeri de biz atanmadan 5 gün  önce işten ayrılmış. Bunlar için 'paralel' nitelemesi çok hafif kalıyor. Bunlar  paralel üstü, tarifi olmayan değişik yaratıklardır." görüşlerini dile getirdi.

FETÖ'cülerin insanlardan "himmet" adı altında para toplayarak  villalarda, lüks bir yaşantı sürdüklerinin tespit edildiğinin altını çizen  Okumuş, "Atandığım ilk günlerde şaşırıyordum. Artık şaşırmıyorum. Bunlar açık bir  şekilde devlet içinde devlet kurmaya çalışmışlar. Kendilerini çok güçlü  zannetmişler. Zaten o güç zehirlenmesinden ötürü bu hale geldiler. Yurt dışına  çok paralar kaçırmışlar. Hala kaçırmaya devam ediyorlar." dedi.

'Yok Pahasına Satmışlar'

İmran Okumuş, FETÖ'cülerin yabancı ülkelerde milyon dolarlık otel,  okul, hastane gibi devasa binaları yok pahasına sattıklarının da bilgilerine  eriştiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Kırgızistan'da 7 milyon dolara yaptırdıkları bir hastaneyi, orada bir  vatandaşa sadece 3 bin dolar karşılığında satmışlar. Kazakistan'daki bir  alışveriş merkezini (AVM) yok pahasına sattıklarını biliyoruz. Satış yaptıklarına  ilişkin fatura kesmişler ama tahsilatını bile yapmamışlar. Maltepe'de bugünkü  değeri 30 milyon dolar olan üç araziyi, 5 milyon liraya ortakların kar payı gibi  bağış yapmış gibi devretmişler. Bunların takibini yapıyoruz. Yaptıkları tek şey;  yurt dışına para kaçırmaktır. Bu işlerde çok ustalar. Kendilerini çok  gizliyorlar. Bunlar, maskeli terör örgüt mensuplarıdır. Bunların maskelerini sök  sök gerçek yüzlerine ulaşılmıyor. Bunlar gerçekten vatan hainleridir. Çok şükür  milletimiz ve güvenlik güçlerimiz bunların hainliklerini ortaya çıkardı.  Çalışmalarımız sonucunda 19 şirketten 105'e kadar ulaştık. Ciddi ihbarlar  alıyoruz. Bunlara ait olduğu tespit edilen şirketlere hemen el konuluyor.  Temizlik operasyonlarımız da sürüyor. 'Kayyumluk milli bir görev ve millete  hizmet etmektir' diyorum. Hizmetlerimize devam ediyoruz."

FETÖ mensuplarının yapmadıkları hilebazlığın kalmadığını anlatan  Okumuş, şunları kaydetti:

"FETÖ'cülerin yaptığı şey; milletten çalıp kendilerini zengin etmek ve  teröre destek olmaktır. Yapmadıkları hilebazlık kalmamış. Bu şirketin parasının  ödendiği yer Türkiye. Alınmış arazinin bağışlandığı merkezin adresi de  Pensilvanya'daki in. Yani FETÖ liderinin ikamet ettiği mekan. Bunun tüm belgeleri  ve evrakı elimizde. Asıl canımızı acıtan şey ise şudur; bu milletin 16 yaşındaki  evladına kurşun sıkanların, hala yaptıklarını 'tiyatro' gibi göstermeye  çalışmalarıdır. Bütün bunlara rağmen hala birileri bunun peşinde gidiyor olması  acıtıcıdır."

 

Son Güncelleme: 17.08.2016 15:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.