Sinan Oğan'dan Balıkesir Çıkarması

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, bugün Balıkesir'i ziyaret etti.

Sinan Oğan'dan Balıkesir Çıkarması

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, bugün Balıkesir'i ziyaret etti.

27 Mart 2016 Pazar 19:59
Sinan Oğan'dan Balıkesir Çıkarması

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, kongre çalışmaları kapsamında başlattığı "Büyük Anadolu Yürüyüşü" ziyaretlerinde bugün Balıkesir'de Ülküdaşlarıyla bir araya geldi. MHP'de değişimi gerçekleştireceklerini ancak bir dönüşüme asla müsade etmeyeceklerini söyleyen Sinan Oğan'ın konuşması sık sık alkış ve tezahüratlarla kesildi. İstanbul'un efsane Ülkücü Ocakları Başkanlarından Nihat Çetinkaya'nın da Sinan Oğan'a destek vermek için salonda bulunması ise dikkatlerden kaçmadı.

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, konuşmasının başında AKP iktidarına yüklenerek “Hükümet geçtiğimiz yıllarda diyordu ki MHP kandan besleniyor, MHP şehit cenazelerinden oy topluyor. Terör olmazsa MHP’de olmaz diyerek bizi suçluyorlar, analar artık ağlamayacak diyorlardı. 2002’de hükümeti devrettiğimizde 7 ana ağlamıştı sadece son 8 ayda 500’e yakın şehit verdik, 500 ana ağladı, gelinler eşsiz kaldı, babalar evlatsız kaldı, insanlar kardeşsiz kaldı. Türkiye terörle mücadele de hiç olmadığı kadar kayıp veriyor. Bunun müsebbibi kim? Bu terörle mücadele eden kardeşlerimizin suçu mu? Bu suç zamanında şehirlerin hendeklerle çevrilmesine, yolların altına bombalar yerleştirilmesine göz yumanlarındır. Soruyorum, bu hükümet o zamanlar ne iş yapıyordu. Biz o zaman terörle mücadele edilir, müzakere değil derken, TV’lerde, meclis de kendilerini uyardığımızda, bu teröristleri bu kadar şımartmayın bu çözüm süreci değil, Türkiye’nin çözülme sürecidir dediğimiz de bu AKP’liler ne yapıyordu? Bugün verdiğimiz her şehidin vebali, AKP’nin üzerinedir. Öbür dünya da şehitlerimizin eli bunların yakasında olacaktır. Kimse bu hesapların sadece ahirete kalacağını düşünmesin, Allah nasip ederse çıktığımız bu yolda muzaffer olacağız ve Türkiye’de teröristlerin bugün her yerde bombalar patlatmasına vesile olanların, Mehmetçiğimizin kanının dökülmesine vesile olanların hesabını Türk milliyetçileri olarak soracağız İnşallah” derken, Türk milliyetçilerinin terörle mücadele konusunda iddialı oldukları ve terörle nasıl mücadele edileceğini bütün dünyaya kanıtlayacaklarını söyledi.

“Görüyoruz ki dün terörle kucaklaşan hükümet, bugün mücadeleye başlamış ama bu işi nasıl yapacağını da bilmiyor” diyen Oğan: “Hükümete açık çağrım ve önerimdir. Derhal yeni bir birim oluşturulmalıdır. Bu birim içerisinde farklı birlikler içerisinden seçilecek en özel askerler toplanmalı, istihbaratı toplayan da bu istihbaratın koordinasyonunu sağlayan da teröriste operasyon yaparak canını da alan bu birim olmalıdır. Kırk yıldır terörle mücadele eden bir ülke de terörle mücadele strateji belgesinin hala yazılamamış olması kabul edilemez. Bu belgeyi AKP değil, Türk Milleti yazmalıdır. Terörle mücadelenin siyasi partisi olmaz. Bu bizim milli meselemizdir. Bütün milletin meselesidir. Bunun için kararlı ve ehil kadrolara ihtiyaç var. Bebek katiline ‘sayın’, şehide ‘kelle’ diyenler bu mücadeleyi yapamazlar bu mücadeleyi ancak Türk milliyetçileri yapar” açıklamasında bulundu.  

Terörün sadece askeri tedbirlerle bitirilemeyeceğinin de altını çizen Sinan Oğan: “MHP o bölgede var olmalıdır. MHP sadece batı bölgelerine sıkışıp kalacak bir parti midir? Türkiye’nin Doğu’sundan da Güneydoğu’sundan da milletvekilleri çıkaracağız, halkımızla bütünleşeceğiz” dedi.

İktidarda olan bir MHP’nin PKK’yı hem dağlardan, hem şehirlerden hem de üniversitelerden söküp atacağını belirten Oğan: “Biz ahde vefayı hayata geçireceğiz. Vatan için canını veren şehitlerimize vefa göstereceğiz, gazilerimize vefa göstereceğiz, bizi yetiştirenlere vefa göstereceğiz, 12 Eylül’ün karanlık hücrelerinde gençlikleri yitiren ağabeylerimize vefa göstereceğiz, vefa bizim olmazsa olmazımızdır” şeklinde sürdürdüğü konuşmasına “Siyaseti tabanla beraber yapacağız. Önemli konularda sizlere danışacağız” diyerek devam etti.

Hala bir Alparslan Türkeş Üniversitesi’nin kurulmamış olmasının, yüreğinde kanayan bir yara olduğunu söyleyen Sinan Oğan: “Ben mecliste bu konu hakkında çok büyük çaba sarfettim. AKP’liler bana dediler ki ‘biz iktidardayız. Sizde çalışın, iktidar olun. O zaman istediğiniz üniversiteye, istediğiniz ismi verebilirsiniz’ ve ben o an karar verdim ve Allah’ın izniyle iktidar olacağız” derken, Ocakların birer fidanlık olduğunu, fidanlıklar kurursa Ormanın da kuruyacağını. Bu yüzden fidanlar yetiştireceklerini ve bunun için de iktidar olmayı beklemeden, genel başkan seçilmesi halinde Alparslan Türkeş Vakıf Üniversitesi’ni kurmanın ilk işi olacağını söyledi.

Ülkücülerin birlikte zaman geçirdikleri ve istişareler yaptıkları kurultayların artık yapılmadığını belirten Oğan: “Allah’ın izniyle biz ilk olarak Erciyes kurultayımızı, Turan kurultayı şeklinde toplayacağız. Yeniden Kocayayla’da buluşacağız. Bir arada olacağız” derken, “MHP’yi Türkiye’nin dört bir tarafını gezerek iktidar yapacağız. Ben milletvekili seçildiğimde bir hesap yaptım ve 6 AKP’li vekile 1 MHP’li vekil düştüğünü gördüm. Demek ki ben tek başıma 6 AKP’li vekil kadar çalışmayalım dedim ve böyle de çalıştım. 4 sene üst üste yılın en başarılı milletvekili ödüllerini aldım. Her şey çalışmak kaydıyla mümkündür. Ben Iğdır’lı bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak doğmuş dişiyle, tırnağıyla çalışarak milletvekili olmuş bir kardeşinizim.  Demek ki çalışarak başarıyı yakalamak mümkün oluyor. Çalışınca başarı mümkün oluyor. Bizde çok çalışacağız, halka ineceğiz, her anlamda milletimizle iç içe olacağız ve iktidara geleceğiz” açıklamasında bulundu.

MHP’nin yönetim anlayışının sıfırdan ele alınacağını ve çağdaş yönetim tarzı ile yenileceğini söyleyen Sinan Oğan: “Kadınlarımıza ve gençlerimizde siyasete yer açacağız. Bir adam gelip ben genel başkan yardımcısıyım, burada 1. Sırada ben olurum, 2. Sırayı da ben zaten yazarım diyemeyecek. Bir insan hem genel başkan yardımcısı, hem milletvekili, hem komisyon başkanı, hem MYK üyesi ne kadar görev varsa hepsi bir insan toplanmış. Sizin özelliğiniz ne? Sizden başka bu görevleri üstlenecek Ülküdaşımız kalmadı mı?” diye sorarak, genel başkan seçilmesi halinde, genel başkan yardımcılığı görevinin teknik bir görev olacağını ve milletvekilliğinden ayrılacağını belirtti.

Bugün Türk Ekonomisinin makyajla yaşatılmaya çalıştığını, ancak Türkiye’nin ekonomik durumunun hiç iç açıcı olmadığını söyleyen Oğan, bu konuda MHP’den ciddi bir muhalefet gördünüz mü derken, “Biz MHP’yi Türkiye’nin her alanında hakim kılacağız. MHP ekonomi politikalarını ortaya koyduğunda Türkiye o politikaları tartışacak, MHP çevre politikalarını, eğitim politikalarını açıkladığında diğer siyasi partiler ona göre konum alacak. Bunu yapmak için yeterli insan kaynağına fazlasıyla sahip bir hareketiz ve bunu başaracağız” derken, MHP’yi iktidar yaptıktan sonra ilk iş olarak, Balıkesir’in yüksek Bor rezervlerinin işletilmesi için fabrikalar kuracaklarını ve milli sanayi hamlesi için ihtiyaç olan politikaları belirleyerek, uygulayacaklarını söyledi.

“MHP’nin halkla kucaklaşacağı zaman, iktidar olacağı zamandır” açıklamasında bulunan Sinan Oğan, “Maalesef insanımız kitap okumuyor. Tarihini dizilerden öğreniyor. Siyaseti derinlemesine düşünmüyor, televizyon tartışmalarına bakıp oy atacağı partiyi belirliyor. Hangi televizyon kanalını açsak bir AKP görüyoruz. Bizim MHP’mizde her kanalda bir Ülkücü konuşacak. Hodri meydan diyeceğiz. Ahmet Davutoğlu’na çık tartışalım diyeceğiz, Kemal Kılıçtaroğlu’na Türkiye için projelerin neler gel tartışalım diyeceğiz” derken, “Terör yardakçısı parti mi? Onları zaten adamdan saymıyorum” sözleri ise salondan büyük bir alkış aldı.

Iğdır’da MHP’yi 3. Parti olmaktan kurtarıp, 1. Parti haline getirdiğimiz gibi, Türkiye’de de MHP’yi 1. Parti, iktidar partisi yapacağız diyen Oğan: “Bunun için büyük kucaklaşmayı sağlayacağız, bunun için bir araya geleceğiz. Hepsi birbirinden kıymetli genel başkan adayı arkadaşlarımız mevcut. Biz kapımızı onlara sonuna kadar açık tutacağız. MHP’de değişime evet ama dönüşüme hayır diyoruz. MHP’nin dönüşmesinin önünde de duracağız. MHP’yi proje partisi haline getireceğiz. Nerede kimin sıkıntısı varsa MHP Genel Başkanı orada olacak. Hakkı gaspedilenler, emeği sömürülenler ‘Bizim hiçbir şeyden korkumuz yok, çünkü arkamızda MHP’ var diyebilecekler” açıklamalarında bulundu.

 
Son Güncelleme: 27.03.2016 20:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.