Tokat, Sinan Oğan'ı Bağrına Bastı

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, "Büyük Anadolu Yürüyüşü"nün Tokat durağında coşkuyla karşılandı.

Tokat, Sinan Oğan'ı Bağrına Bastı

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, "Büyük Anadolu Yürüyüşü"nün Tokat durağında coşkuyla karşılandı.

02 Nisan 2016 Cumartesi 21:51
Tokat, Sinan Oğan'ı Bağrına Bastı

 Tokat programına Zile’de Ülkücü şehitler Ertuğrul Dursun Önkuzu, Mustafa Taştangil ve Cafer İnce’nin kabirlerini ziyaret ederek başlayan MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, kabir ziyaretinin ardından Tokat’a geçerek Atatürk Kültür Merkezi’nde teşkilat yöneticileri, delegeler ve partililere hitap etti. Tokat’ın kapatılan il teşkilatının başkanı Fatih Demirkol’un misafirlere hitap etmesi ile başlayan programda konuşmasına Tokat’ın Ülkücü şehitlerini, bugün şehit verdiğimiz polisimizi ve Ermenistan’la çatışma da hayatını kaybeden 12 Azerbaycan askerini anarak başlayan Sinan Oğan, “Türk’ün, Müslümanın, ezilmişlerin haklarını savunmak için bugün huzurunuzdayız. Allah nasip ederse çıktığımız bu yolda zafere ulaşacağız ve nerede Bir Türk, nerede bir Müslüman varsa onun yanında olacağız. Türk Milliyetçileri Başbuğ Alparslan Türkeş zamanında Türklerin yanındaydı. Turan sevdasını savunurdu. Onlar için sokaklara dökülürdü, maalesef AKP iktidarında Türkler ve Müslümanlar her gün eziliyor. 3 sene önce bu salonda Hocalı konferansında MHP milletvekili sıfatıyla huzurunuzdaydım. Tokat bizi o gün de, bugün de bağrına bastı” dedi.

“Tokat Türk milliyetçilerinin sembol şehridir. Davamıza can ve kan veren bir şehrimizdir. Maalesef bugün Tokat’ta milletvekilimiz yok, belediye başkanlıklarını kaybettik. 7 Haziran’la 1 Kasım arası mecliste ki 80 vekilin yarısını kaybederek 4. Parti oldu. Türk milliyetçilerinin PKK’nın uzantısının dahi gerisinde kalmasına sessiz kalamazdık. Bizim gerçek gücümüz bu değil, sorun sizde de değil, sorun milletimizde de değil sorun maalesef iktidara alternatif oluşturamayan yorulmuş ve bıkmış genel merkezdedir. Genel merkez yönetimimiz bu itirazlara teşkilatları kapatarak karşılık verdi. Bugün hala genel merkezde oturarak bu partiyi iktidar yapacaklarını düşünüyorlarsa bu arkadaşlar, ellerinde sihirli bir formül varsa emin olunuz ki biz partimizi iktidar yapmak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır ülkücüleriz. Desinler ki biz 19 senedir partiyi yönetiyoruz ama şimdiye kadar bulamadığımız sihirli formülü bulduk. Ve buna bizi ikna etsinler. Emin olunuz bizlerden ve sizlerden buna itiraz gelmez. Aslolan koltuk değil aslolan yıllardır ezilen ülkücülerin iktidara gelme mücadelesidir. Bunun için yollara düştük, diğer arkadaşlarımın da her biri başka şehirlerde omuz omuza mücadele veriyor. Kimse bu davanın sahibi değil, kimse bu partinin üzerinde de değil. Bu partinin tapusu kimse de değil. Eğer bu parti birisinin olacaksa, ancak bu dava için can veren Dursun Önkuzuların olabilir” diyen Sinan Oğan Türkiye’nin 14 yıldır AKP tarafından yönetildiğini ve Türk Dünyasının ve İslam Alemi’nin hiç olmadığı kadar kötü günlerden geçtiğini söyleyerek, Türkiye’de terör hiç olmadığı kadar azmıştır. Maalesef gazilerimiz protez bacaklarını icraya kaptırırken, teröristler hiç olmadığı kadar saygın pozisyona gelmiş, teröristler mecliste kendilerine sayın denilecek kadar itibar sahibi olmuştur şeklinde konuştu.

 

“Biz şimdiye kadar ne dedik? Bu iktidar hırsızdır, bu iktidar terörle kol koladır, bu iktidar yolsuzluğa gömülmüştür, bu gerçek midir? Evet! Peki, o zaman bu iktidar bunca şeye rağmen hala nasıl tek başına göreve geliyor. Çok iyi oldukları için mi? Hayır. Muhalefet alternatif oluşturamadığı için. Muhalefet ben bu ülkeyi yönetebilirim, bunun için, bileğimde yüreğimde kadrolarımda yeterlidir diye bir söylemle milleti kendine inandıramadığı için. Peki, bir gerçek vatansever ülkücü olarak bunu beceremiyorsan ne yapman lazım? Kurultaya gitmen lazım. Bayrağı devretmen lazım. Biz bugün bunun için yola çıktık, bir çağrıda bulunduk. Bizimle beraber 547 delegemiz yeter artık, siz yapamıyorsanız koltuğunuzu yapacaklara devredin dedi. Buna karşılık Sayın Genel Başkanımız ne dedi, isterseniz bin imza getirin mahkemelere gidin, bana değil dedi. Türk Milliyetçileri geleceğini genel başkanımızın kararı ile değil mahkeme kararı ile tahin etmek zorunda kaldı” diyen Sinan Oğan, Devlet Bahçeli’ye seslenerek “19 yıldır genel başkan olarak partiye hizmet eden bir büyüklerinin Ülkücülere mahkeme solanlarını değil, kongre salonunu göstermesi gerekir diyerek, bu kurultayın toplanması gerektiğini ve kazanan kim olursa olsun kongre salonundan ülkücülerin kol kola çıkma zorunluluğunu taşıdıklarını söyleyerek:

 

 

“Çünkü ülkücü ülkücünün kardeşidir, bu dava Önkuzuların davasıdır, bu dava Allah davasıdır. Ancak maalesef dün ne öğrendik biliyor musunuz? 8 Nisan’da genel merkezimiz mahkeme kararını etkilemek için bir hukukçuya başvuruyor. Mahkemenin yapılmaması için bir hukukçudan yüksek ücret karşılığı görüş alıyor. Bu ülkede ülkücü hukukçu yok mu sizce? Bu ülkede patrikhanenin hakkını savunan, akil adamlar listesinde olan, kesseler AKP’den başkasına oy vermem diyen avukatlardan hangi yüzle gidip bu davayı ertelemek için görüş alıyorsunuz. Bu davayı her gördüğü yerde bir kaşık suda boğmak isteyenlerden bu hukuki görüşü nasıl istersiniz. Bunların hesabı sorulacak arkadaşlar. Bu parti kimsenin babasının çiftliği değildir. Sizler çoluk çocuğunuzun rızkını bu davaya harcarken, bu arkadaşlarımızın gidip bu avukatlardan yüksek ücret karşılığı görüş almaya hakkı yoktur. Ülkücülere karşı patrikhane avukatlarından yardım istemek bir kepazeliktir” açıklamasında bulundu.

HDP gibi PKK ile kucak kucağa olan bir siyasi yapının, PKK’nın meclis şubesi olan bir siyasi yapının dahi MHP’yi geride bıraktığı bir meclis aritmetiğinin MHP’de kurultayı zorunlu kıldığını söyleyen Sinan Oğan: Allah’ın izniyle bugün kurultay, yarın iktidar diyoruz ve bunu başaracağız şeklinde konuştu.

Ülkücü Hareket’in, ahde vefa temelinde yükselen bir anlayış olduğunu söyleyen Sinan Oğan: “Maalesef ahde vefa bu harekette unutuldu. Bu dava için can veren, kan veren kanlı ihtilalin karanlık hücrelerinde gençliklerini tüketen abilerimiz bugün ne yer ne içer haberi olan var mı? En son Antalya’da bir abimiz hastanede yatarken ailesini sorduklarında ‘Benim ailem ülkücülerdir’ demişti ve o abimiz Antalya’da kimsesizler mezarlığına defnedilmek durumunda kaldı” derken, “Biz aksaçlılar heyetini kuracağız, bu ağabeylerimizin fikirlerinden istifade edeceğiz. Gerektiğinde genel başkanı da karşılarına alıp nasihat edecekleri sistemi kuracağız. Kadınlarımızı, her seçim kapı kapı partimizin başarısı için çalışan kadınlarımızı ve gençlerimizi, üniversitelerde bu dava için gerektiğinde can veren, Fırat Çakıroğlu gibi kardeşlerimizi meclise taşıyacağız. Öcalan soyadını taşıyan, o lanet katilin yeğeni bile mecliste başkanlık divanında otururken, benim ocak başkanı kardeşlerim neden o mecliste mücadele etmesinler" dedi.

“MHP toplumun her alanında yer alacaktır. Bugün otizm farkındalık günü. Bu sebeple, özellikle mavi giydim. Otizm farkındalık gününde bir mavi ateşte biz yakalım dedik, Türk milliyetçileri olarak bizde bu kardeşlerimizin farkındayız, kardeşlerimizle beraberiz mesajı veriyoruz” diyen Sinan Oğan: “MHP sadece terör konuşan parti olmaktan çıkacak. Bugün dünyanın sayılı vadilerinden birisi Tokat’tadır. Bugün dünyanın sayılı yeşil alanları Türkiye’dedir. Biz iktidarı devrettiğimizde Tokat büyükşehirdi, 900 bin nüfusu vardı, bugün Tokat’ın nüfusu 500 bine düştü, vekil sayışı 5’e indi. Peki, Tokat’a ne oldu nereye, niye gittiler. Tokatlılar 14 senedir AKP’ye oy vermediniz mi? AKP ne verdi karşılığında? Bir sigara fabrikası vardı şimdi moloz yığını, Turhal’da şeker fabrikasının ne kadar ömrü kaldı, kaç fabrikanın bacası tütüyor, AKP kaç fabrika yaptı, var olan fabrikaları peşkeş çekmenin dışında AKP ne yaptı? AKP ne istedi de vermediniz? Belediye başkanlıkları, vekillikler…  AKP size ne verdi? Nüfusun yarısını çaldı. AKP tokat halkına borçludur. AKP Türkiye’ye borçludur. Bir uzun adam hikâyesi okuyorlar, bunlar zannediyorlar ki bir tek bunların boyu uzun. Bir tek bunların ağzı var. Bir tek bunlar konuşmasını bilir. Bunlar sanıyor ki bütün ülkücüler kâğıttan okur. Hodri meydan diyeceğiz, çıkın milletin huzuruna dağarcığınızda ne varmış diyeceğiz. Gelin! Düne kadar TV’lerde, mecliste boyunuzun ölçüsünü aldınız, şimdi MHP Genel Başkanı olarak karşınızdayım boyunuzun ölçüsünü alın sonra da gidin diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Hala bir Alparslan Türkeş Üniversitesi’nin kurulmamış olmasının, yüreğinde kanayan bir yara olduğunu söyleyen Sinan Oğan: “Ben mecliste bu konu hakkında çok büyük çaba sarf ettim. AKP’liler bana dediler ki ‘biz iktidardayız. Sizde çalışın, iktidar olun. O zaman istediğiniz üniversiteye, istediğiniz ismi verebilirsiniz’ ve ben o an karar verdim ve Allah’ın izniyle iktidar olacağız” derken, Ocakların birer fidanlık olduğunu, fidanlıklar kurursa Ormanın da kuruyacağını. Bu yüzden fidanlar yetiştireceklerini ve bunun için de iktidar olmayı beklemeden, genel başkan seçilmesi halinde Alparslan Türkeş Vakıf Üniversitesi’ni kurmanın ilk işi olacağını söyledi.

Ülkücülerin birlikte zaman geçirdikleri ve istişareler yaptıkları kurultayların artık yapılmadığını belirten Oğan: “Allah’ın izniyle biz ilk olarak Erciyes kurultayımızı, Turan kurultayı şeklinde toplayacağız. Yeniden Kocayayla’da buluşacağız. Bir arada olacağız” derken, “MHP’yi Türkiye’nin dört bir tarafını gezerek iktidar yapacağız. Ben milletvekili seçildiğimde bir hesap yaptım ve 6 AKP’li vekile 1 MHP’li vekil düştüğünü gördüm. Demek ki ben tek başıma 6 AKP’li vekil kadar çalışmayalım dedim ve böyle de çalıştım. 4 sene üst üste yılın en başarılı milletvekili ödüllerini aldım. Her şey çalışmak kaydıyla mümkündür, alın teri akıtmakla her şey mümkündür” açıklamasında bulundu.

MHP’nin yönetim anlayışının sıfırdan ele alınacağını ve çağdaş yönetim tarzı ile yenileceğini söyleyen Sinan Oğan: “Kadınlarımıza ve gençlerimizde siyasete yer açacağız. Bir adam gelip ben genel başkan yardımcısıyım, burada 1. Sırada ben olurum, 2. Sırayı da ben zaten yazarım diyemeyecek. Bir insan hem genel başkan yardımcısı, hem milletvekili, hem komisyon başkanı, hem MYK üyesi ne kadar görev varsa hepsi bir insan toplanmış. Sizin özelliğiniz ne? Sizden başka bu görevleri üstlenecek Ülküdaşımız kalmadı mı?” diye sorarak, genel başkan seçilmesi halinde, genel başkan yardımcılığı görevinin teknik bir görev olacağını ve milletvekilliğinden ayrılacağını belirtti.

Siyaseti Ankara'dan yapmayı bırakacaklarını belirten Oğan: "MHP Genel Başkanı olarak bir çalışma ofisimiz İstanbul'da, diğer çalışma ofisimiz Van'da olacak. Türkiye'de il, ilçe, belde, mahalle nerede bir MHP temsilciği varsa hepsini 2019'a kadar tek tek ziyaret edeceğiz. Bütün büyükşehirlerde; gerek belediye başkanlıklarında gerek bu şehirlerin milletvekilliklerinde başa oynayacağız" dedi.

MHP Genel Başkanının aynı zamanda Türk Dünyası'nın da lideri olduğuna dikkat çeken Sinan Oğan,  bizim bir ayağımız Kerkük'te, bir ayağımız Balkanlarda olacak, dünyayı bilen dünya ile kucaklaşan ama Türk dünyasını hasretle kucaklayan bir genel başkan olacağım şeklinde konuştu.

Tokat’a gelirken Zile’ye uğradığını ve yolda bir çiftçi görüp hasbihal emek istediğini ama bir tane bile çiftçi göremediğini belirten Oğan: “Hakikaten çiftçi kalmadı. Turhal’da soluklanalım dedik, bir çay bahçesine gittik. Yolda aradığımız ne kadar çiftçi varsa hepsi çay bahçesinde oturuyor. Ne zamana kadar Türk milletine Angus yedirmeye devam edecekler, ne zamana kadar saman ithal edecek bu millet. Tokatta saman ekseniz bitmez mi, yonca ekseniz yem olmaz mı? Hayvan besleseniz Tokat’ta mera mı yok, pancar ekseniz arazi mi yok. Ektiğiniz de tarlada kalıyor” diyen Sinan Oğan, MHP’nin kurultaydan hemen sonra harekete geçerek, milletin bu çilesini sona erdireceğini söyledi.

Başarısızlığın ve ezilmenin Ülkücülerin kaderi olmadığını da sözlerine ekleyen Sinan Oğan: “Göreve geldikten sonra ilk işimiz, genel merkezin dış cephesini yenilemek ve bir balkon inşa ettirmek olacak. Artık başkalarının balkon konuşmalarını dinlemek zorunda kalmayacaksınız çünkü balkon konuşmalarını artık biz yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 Son Güncelleme: 02.04.2016 22:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ülkü asena 2 yıl önce

Bilge Kağan Sinan Oğan

Avatar
Asiltürk 2 yıl önce

İşte lider bu bilge kağan adam gibi adam Allah ülkücülerimizin yolunu bahtını açık etsin