Sanıyordum ki, Balgat’ın zât-ı muhteremleri kendi eksikliklerinin ve hatalarının üstünü örtmek için MHP Genel Başkan Adaylarına çeşitli ithamlarda bulunuyor…

Sanıyordum ki,  Balgat’ın zât-ı muhteremlerinin koltuklarında kalmak için mâkul hiçbir gerekçeleri yok ve bu yüzden MHP Genel Başkan adaylarına destek veren Ülkücülere de aynı ithamlarla yükleniyor…

Ama anladım ki; iç muarızlarına paralel diyen Balgat’a bu konuda kızarak haksızlık yapmışız. MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, gerçekten paralelmiş. İroni yapmıyorum, kinaye söylemiyorum. Bilin, işitin; Sinan Oğan paralel! Hem de en koyusundan! Hem de en hasından! Hem de en tehlikelisinden! Nereden mi bu kanıya vardım? Sinan Oğan’ın geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdiği, benimde Ülkücü bir yazar gözüyle ama objektif çizgide baştan sona takip ettiğim Kastamonu ziyaretinde gördüm bu gerçeği. Gelin, bütün çıplaklığı ile anlatayım bu gerçeği…

Kastamonulular Kadı Dağı’nda karşıladılar Sinan Oğan’ı. Dikkat edin, Kastamonulular diyorum, Kastamonulu ülkücüler demiyorum. Zira Sinan Oğan’ı karşılayan kalabalık, sadece ülkücü camianın Kastamonu’daki mensuplarından ibaret değil, aynı zamanda AKP’ye oy verenlerde dâhil halkın değişik kesimlerinden insanları da barındırıyordu. Yaşı elliyi çoktan aşmış, Milliyetçi-Ülkücü Harekete ömrünü vakfetmiş ve her biri Kastamonu’da ülkü davasına çeşitli zamanlarda önemli hizmetlerde bulunmuş birçok dava adamının Sinan Oğan’ı karşılarkenki heyecanları görülmeye değerdi. Gençler ise, sanki ocağa yeni adım atmışçasına taze bir coşku ve heyecanla karşıladılar Sinan Oğan’ı. Karşılamada, ilçe başkanı, il, ilçe yöneticisi, il genel meclis üyesi, belediye meclis üyesi gibi hali hazırda MHP’de aktif görevlerde bulunanlarında yer alması ise Ülkücülerin iktidara susamışlığını işaret ediyordu adeta. Kadı Dağı’ndaki coşku, heyecan ve umut; muntazam bir konvoyla şehre taşındı. Sinan Oğan’ın konvoyu şehir içinden geçerken, insanların konvoya Bozkurt işareti yapmaları, Kastamonu halkının hasret bırakıldığı üç hilalli sancağı ne çok özlediğini gösteriyordu. Sinan Oğan’ın halka açık olarak tertip edilen salon konuşmasında ise coşku ve heyecan had safhadaydı. Konuşması sürekli olarak alkışlarla ve sloganlarla kesildi. Şüphesiz ki bu durum da, salondaki dinleyicilerin doğal coşkusu kadar Sinan Oğan’ın söyledikleri ile Ülkücülerin duygularına tercüman olmasının da payı büyüktü. Elbette ki, hem Sinan Oğan’ın hem de diğer genel başkan adaylarının ziyaretleri hep coşkulu geçiyor ve bu coşku Ülkücü Hareketin üzerinde yıllardır duran ölü toprağını atmayı ne kadar istediğini gösteriyor. Sinan Oğan’ın Kastamonu ziyaretindeki coşku da bu gerçeği perçinledi.

Sinan Oğan’ın Kastamonu ziyaretinde yaptığım bir diğer gözlemde, Oğan’ın şahsı ile ilgiliydi. Kastamonu’ya ayak bastığı Kadı Dağı’ndan itibaren Kastamonu’dan ayrıldığı ana kadar yaptığım bu gözlemde gördüm ki; Sinan Oğan son derece doğal bir insan. Yani hesaba kitaba göre insanlara bir yaklaşımda bulunmuyor. Samimiyetini, sıcaklığını hissettiriyor. Bu durum, insanlarında ona karşı samimiyetle yaklaşmasını sağlıyor. Sinan Oğan, aynı zamanda iyi bir hatip ve enerjik bir yapıya sahip.  Kendisi genç ve bu yönüyle de karizmatik bir siyasetçi. Bununla birlikte görünen o ki, Sinan Oğan hem MHP’ye genel başkan hem de Türkiye’ye başbakan olacak olgunluğa ve kapasiteye de sahip bir isim.

Şimdi bu noktada, bu satıların yazarı için; Hem Kastamonu ziyareti vesilesi ile Sinan Oğan’ın paralel olduğu gerçeğini gördüm diyor hem de Sinan Oğan’ı da, Kastamonu programını da yere göğe sığdıramıyor’’ diye düşünen varsa, Sinan Oğan’ın kimin ve neyin paraleli olduğunu anlamamış demektir. O zaman daha açık anlatalım; Evet Sinan Oğan paralel. Ama bu paralellik, ne cemaatle ne de saray ile uzaktan yakından alakası olmayan bir paralellik. Sinan Oğan; Ülkücülerin soylu fikirlerinin, kutlu duygularının, coşkusunun, feryadının ve umudunun paralel bir yansıması, yani ete kemiğe bürünmüş hali. Bilin, işitin; Sinan Oğan paralel! Hem de Ülkücülerin feryat ve umutlarını görev emri kabul edip kutlu Anadolu yürüyüşünü başlatacak kadar koyusundan! Evet, Sinan Oğan paralel! Hem de Ülkücülerin duygularına karşılık olacak kadar hasından! Evet, Sinan Oğan paralel! Hem de MHP’yi iktidara taşıyacak kadar tehlikelisinden! Peki ya Balgat’ta dükalık kurmuş muhteremler? Onların Ülkücüler nezdinde Ülkücülere paralel bir yanı kaldı mı?

 

NOT: Yirmi dört Oğuz Boyunun tamamının yaşadığı, Horasan Erenlerinin torunu olan veliyullahların diyarı, Candaroğulları'nın başkenti, Selçuklu ve Osmanlı'nın ilim, irfan ve kültür merkezi, kutlu peygamberin kutlu müjdesini gerçekleştirmiş olan yüce TÜRK Hz. Fatih'i doğuran ananın memleketi, Çanakkale'ye asker değil adeta şehit göndermiş, İstiklal Harbi'nde Ankara'nın dünya açılan tek kapısı, şehit Şerife bacılar, Halime Çavuşlar, Hamamcı Kadı Salihler ile milli mücadelenin ve cumhuriyetin simge şehri, buram buram İslam kokan Buhara'nın, buram buram Türklük kokan Semerkand'ın Anadolu'daki karşılığı olan, Türk’ün olduktan sonra bir daha üstüne hiç ecnebi gölgesi gelmeyen ve Milliyetçi-Ülkücü Hareketin manevi kalesi Kastamonu’nun hasret kaldığı üç hilalli bayrak sanki halen semalarında dalgalanıyormuş gibi hissettiren Sayın Sinan Oğan’a ve çalışma ekibine bir Kastamonulu olarak teşekkür ediyorum.  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.