İslamiyet’i umumî vekâletlerinde zanneden Kur’an fukaraları, kendi mensup olmuş oldukları; cemaat, tarikat ve mezheplerine göre haram uydurup, kendi menfaatlerine göre de helâl üretebilmektedirler.

Hâli ile kendi menfaatlerine göre vermiş oldukları hükümlerin Kur’an-ı Kerim’e dayanmasının imkânı bulunmamaktadır.

Cenab- ı Allah En’am Suresi 145. Ayet-i Kerime’sinde buyurmaktadır ki:

“De ki: “ Bana vahyolunanda, ölü, dökülen kan, pisliğin ta kendisi olan domuz eti ve günah işlenerek Allah’tan başkası adına kesilen hayvandan başkasını yemenin haram olduğuna dair bir şey bulamıyorum… Her kim çaresiz kalırsa, diğer bir çaresizin hakkına tecavüz etmediği ve zaruret miktarını aşmadığı sürece yiyebilir.”

Kendi ideolojik sapkın düşüncelerini putlaştırıp, din edinerek helâl ve haram uydurmaya kalkan müşrik zihniyetli Kur’an’sız Müslümanlar’a, Cenab- ı Allah En’am Suresi’nin 114. Ayet- i Kerime’sinden şöyle seslenmektedir:

“Allâh, size Kitabı açıklanmış olarak indirmiş iken O’ndan başka bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, O(Kur’a)nın, gerçekten Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler, hiç kuşkulananlardan olma.”

Bugün Cenab- ı Allah’ın haram kılmamış olduğu; midyeyi, karidesi vs. hangi kitaba dayanarak haram ilân edebilmektesiniz?

“Ey inananlar, Allah’ın size helâl ettiği tertemiz şeyleri haram etmeyin kendinize ve aşırı gitmeyin. Şüphe yok ki Allah, aşırı gidenleri sevmez. Ve yeyin Allah’ın size rızık olarak verdiği şeylerden helâl ve temiz olanları ve inandığınız Allah’tan çekinin.” (Maide Suresi-87/88)

Allah aşkına söyleyin:

Allah’ın helâl kılmış olduğunu haram kılmaya kalkmak Allah harici bir din üretmek değil de nedir?

“Rabbinizden size ne indirildiyse ona uyun, ondan başkalarını dost edinip onlara uymayın, fakat ne kadar da az öğüt tutmadasınız.” (Al-A’râf Suresi- Ayet-3)

Rabbimizin indirmiş olduğu ile değil de neden kendi uydurmuş olduğunuz ile hüküm vermektesiniz?

Eğer Allah’a iman etmiş isek; uymamız gereken ana Kitap ve ana kaynak Kur’an-ı Kerim’dir.

Cenab- ı Allah’ın yol haritası olarak bizlere indirmiş olduğu Kur’an-ı Kerim’de bunları söylerken, siz hangi dayanağa sığınarak Allah’ın haram etmediği şeyleri haram ilân edebilme cüretini gösterebilmektesiniz?

 

Hâşâ yeni bir din din ürettiniz de İslamiyet adı altında ona mı iman etmektesiniz?

Allah dini bu kadar kolaylaştırırken, neden zorlaştırarak kalkamayacağınız vebalin altına girmektesiniz?

Yine Cenab- ı Allah En’am Suresi 144. Ayet-i Kerime’sinde buyurmaktadır ki:

“Öyle bilgisizce, insanları sapıtmak için uydurduğu yalanı Allah’a dayandıranlardan daha zalim kim olabilir?”

Hâl ve vaziyet bu iken “Allah’ın Ayetler’i dışında hareket etmeyenleri İslamiyet’ten men edip”, Kur’an dışı hareket etmenize rağmen, kendinizi ise gerçek Müslüman ilân etme yetkisini nereden almaktasınız?

Ya bu zalimliğe bir son verin, ya da Allah’a ait olmayan bu uydurmuş olduğunuz ve kendi ellerinizle inşa ederek, tapmış olduğunuz putlarınızı, insanlara İslam diye anlatmaktan vazgeçin!

 

Yazının Dibi; cihadımız; İslam düşmanı kafirlerden evvel, kafirlerin dahi bu kadar zarar veremediği, İslam ambalajına bürünmüş, müşrik zihniyetine sahip olan sizlere karşıdır!

Selâm, sevgi ve muhabbet ile…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.