Bugün siz kıymetli 'Haber3hilal' okurlarına hitap etmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşaALLAH bundan sonraki süreçte kalemimiz hareket ettiği sürece siz kıymetli ülküdaşlarımızla fikirlerimizi paylaşacağız. 

Değerli Ülküdaşlarım, Kıymetli Okurlar

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarının ardından Türkiye'de ani siyasi değişimler gerçekleşmiş, Siyasal İktidar AKP'nin söylemleri bir anda farklılaşmıştı. Yıllarca 'Darbe' , 'Ergenekon' ithamlarıyla masum insanları cezaevlerinde hapseden siyasal yargı, siyasal kararların ve açıklamaların ardından, haksız yere cezaevinde tuttuğu insanları serbest bırakmak zorunda kalmıştı.

Tv ekranlarında masumiyet karinesini çiğneyerek insanlara yargısız infazlar yapan AKP Yandaşı siyasetçiler, gazeteciler, yazarlar hiçbir bedel ödemeden 'U' dönüşü yaparak ; pervasızca oluşan yeni siyasi tabloya göre konuşmaya başladılar.

Yıllarca 'Paralel Yapı' olarak itham ettikleri cemaatle birlikte dirsek dirseğe hareket eden, Devletin Kozmik odalarına bile düzmece suikast iddialarıyla girecek kadar canavarlaşanlar, müthiş pişkinlik ve ikiyüzlülük özellikleriyle bu defa 'Paralel Yapı' olarak nitelendirdikleri eski ortakları aleyhinde hareket etmeye başladılar.

Kısacası yıllar süren 'Kutsal İttifak' bir anda bozulmuş, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunun ardından ortaya çıkan skandalların üstü örtülmek istenmişti.

'Ilımlı İslam' diyerek yola çıkan, dini bir cemaat önderi olduğu izlenimini vererek yıllarca Türkiye'de planlanan algı projesine hizmet eden zat ve çevresiyle- 'Medeniyetler İttifakı eş başkanı' olduğunu söyleyen ve bölgedeki Amerika Birleşik Devletlerine harfiyen hizmet eden zatın birlik ve beraberliğinin bozulmasının sebepleri hakkında yazılabilecek çok şey var.

Kendisinin dinlendiğini öğrenir öğrenmez, 17 Aralıktan kısa bir süre önce ''O cemaate mensup herkesi dinleyin.'' talimatını veren zatın, diğer siyasi partilere dönük kaset operasyonlarındaki payı da merak konusudur.

Oluşan yeni siyasi tabloda birbirlerini suçlayan ve geçmişte gerçekleşmiş karanlık hadiselerle ilgili birbirleri aleyhinde ithamlarda bulunanların, sadece 3-4 yıl öncesine kadar 'Ortak' olarak devletin tüm kurumlarına yapılan Uluslararası operasyonlarda başrolde olduklarını herkes çok iyi bilmektedir.

Bu bağlamda siyasi gücü-otoriteyi elinde bulunduranların siyasallaşmış yargıda atacakları adımların, yandaş gazetelerde attıracakları manşetlerin hiçbir nesnel gerçekliği olamayacağı gibi ; siyasi güç ve otoriteye karşı bazı siyasi partilerle birlikte hareket eden yapınında ortaya koyacağı bilgi ve belgelerin gerçekliği tartışılır.

Özellikle Twitter’da 'Trol' olarak adlandırılan sahte fanatik hesaplarla Devletin mahremlerine saldıranların, Devlet Kurumlarına zarar verecek itham ve iddialarda bulunanların ; yabancı istihbarat servislerinin güdümünde olabilecekleri hesaba katılmalı, Türkiye'nin önümüzdeki süreçte karıştırılmak istenebileceği gerçeği her vatandaşımızın aklında olmalı.

ALLAH'a Şükür Türk Milleti sağ duyusunu her zaman korumakta, siyasal iktidarın yol açtığı yıkım ve ihanet sürecinin tüm provokasyonlarına rağmen tuzaklara düşmemektedir.

Milletimizin sağduyusu ve 'Devletin Bekası'nı gözeten iradesi sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sara krizleri geçirerek ülke yönettiğini zannedenlerin açtığı büyük sıkıntılara karşı dimdik durmaktadır.

Kısacası 7 Ağustos 2003 tarihinde Washington Post Gazetesindeki yazısında ''Fas’tan Basra körfezine kadar Ortadoğu’da bulunan 22 devletin rejimi, sınır ve haritaları değişecek.'' ifadelerini kullanmış Amerika Birleşik Devletlerinin Irak ve Afganistan işgalindeki Dışişleri bakanı Condoleezze Rice'ın itiraf ettiği proje aynen devam etmektedir.

Projede görev alanların birbirleriyle uğraşmaları-çekişmeleri de oluşan-oluşacak olan yeni siyasi dengenin gerekliliğini ortaya koymaktadır.

1 Kasım 2015 seçimleri,  proje kapsamında devlet kurumlarını daha da yıpratmak, toplum içerisindeki fitneyi daha da derinleştirmek için;  AKP-CHP Hükümeti'nin gerekliliğini işaret etmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.