11 Aralık-18 Aralık Türk Dünyası Bunları Konuştu

Türk dünyası geride bıraktığımız haftada en çok bunları konuştu. İşte bu haftanın en çok konuşulan olayları...

11 Aralık-18 Aralık Türk Dünyası Bunları Konuştu

Türk dünyası geride bıraktığımız haftada en çok bunları konuştu. İşte bu haftanın en çok konuşulan olayları...

18 Aralık 2016 Pazar 18:03
11 Aralık-18 Aralık Türk Dünyası Bunları Konuştu

Haber3hilal ekibi, bu hafta Türk dünyasının en çok konuştuğu haberleri sizler için derledi. İşte o haberler:

kayseri şehit asker181216.jpg

“Kayseri’deki Hain Terör Saldırısı Yürekleri Yaktı!”: Kayseri'de cumartesi sabahı çarşı iznine çıkan askerleri hedef alan teröristler askerlerin içinde bulunduğu halk otobüsüne bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Hain saldırıda 14 askerimiz şehit olurken 55 yaralının tedavilerinin devam ettiği belirtildi. Saldırıya ilişkin olarak teröriste yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle 15 kişi gözaltına alındı.
 
Suriye Türkmenlerinden Terör Mesajı: “Bu Coğrafyadan Türklüğü Silemeyeceksiniz!”

Suriye Türkmenlerinden Terör Mesajı: Bu Coğrafyadan Türklüğü Silemeyeceksiniz!”: Kayseri’deki hain terör saldırısının ardından Türk dünyasından tepkiler gelmeye devam ediyor. Suriye Türkmen Meclisi de hain saldırıyı sosyal medya hesaplarından kınadı. Suriye Türkmen Meclisi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Halep, Telafer, Kerkük, Bayırbucak, Musul, Ankara, İstanbul, Kayseri... Yılmayacağız! Bu coğrafyadan Türklüğü silemeyeceksiniz“ vurgusu yaptı.
 
erşat salihi ile ilgili görsel sonucu

“Erşat Salihi: Şehitler Türkiye'nin Birlik Simgesidir!": Kayseri’deki hain terör saldırısının ardından Irak Türkmen Cephesi Başkanı, Kerkük milletvekili Erşat Salihi  hain saldırıya sert tepki gösterdi. Erşat Salihi hain saldırının ardından tepkisini Twitter üzerinden gösterdi. Tweette, “Kayseri patlaması Türk varlığına ve tüm insanlık dışı bir hıyanettir, şehitler Türkiyenin coğrafiyesinin birlik simgesidir.“ ifadelerini kullandı.
 
aliyev ile ilgili görsel sonucu

“Azerbaycan: Daima Kardeş Türkiye'nin Yanındayız!”: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı saldırıda şehit düşen askerler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. Aliyev, Kayseri'deki terör saldırısını kınayarak, "Dehşetli belaya dönüşen terörle mücadelede sizi destekliyorum. Daima kardeş Türkiye'nin yanındayız." dedi.
 
Traktorsazi, Türkiye’nin Acısına Ortak Oldu!

“Traktorsazi, Türkiye’nin Acısına Ortak Oldu!”: İran’ın Tebriz kentinde bulunan spor kulübü Traktorsazi, Facebook sayfasından Kayseri’de yaşanan terör saldırısına ilişkin paylaşım yaptı. Güney Azerbaycan Türklerinin futbol takımı olarak bilinen Traktör hesabına “Başın sağolsun Türkiyem” notunu düştü.
 
sinan oğan ile ilgili görsel sonucu

“Sinan Oğan: Teröre Karşı Tek Yumruk Olacağız”: MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan Kayseri’de gerçekleşen hain terör saldırısının ardından bir açıklama yaptı. Oğan, açıklamasında “Lanet terör bu sabah çarşı iznine çıkan askerlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef aldı. Terör en çirkin yüzünü gösterip çarşı iznine çıkan askerimizi, işine giden vatandaşımızı hedef almıştır. Artık terör eylemleri şehirlere yayılmaktadır. Şunun bilinmesini isterim ki, terör bizi ne siyasi, ne etnik ne de başka bir şekilde kamplara bölemeyecektir. Terörün karşısında siyasi mücadelemizi bir tarafa bırakıp Türk milleti olarak tek vücut, terörün tepesine imek üzere sıkılmış tek yumruk olacağız. Ülkemizin terörle mücadelesine bir siyasetçi olarak siyasi destek, terör uzmanı olarak bilgi ve tecrübe, bir vatandaş olarak her türlü desteği, gerekirse canımızı dahi vermeye hazırız. Terör galip gelemeyecektir. Terörün karşısında tek yumruk olacağız ve terörün başını ezeceğiz inşallah. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
 
halep ile ilgili görsel sonucu

“Halep İçin Kırmızı Alarm!”: Halep’ten tahliye edilecek siviller ve olası kitlesel göçe karşı Türkiye’de kırmızı alarm verildi. Türkiye, yeni göç dalgasına karşı sınırı kapatırken, gelecek siviller İdlib’de Türkiye’nin kontrolünde kurulacak 80 bin kişilik çadırkente yerleştirilecek.
 
halep ile ilgili görsel sonucu

“Türkiye'den 'Halep' Açıklaması”: Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, Doğu Halep'ten gerçekleştirilen tahliyeler kapsamında Halep'ten altıncı konvoyun yola çıktığını ve gelenlerin sayısının 8 bine yaklaştığını söyledi. Twitter hesabından açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da "Şu ana kadar Doğu Halep'ten yola çıkan beş konvoyla birlikte 7,000'in üzerinde sivili tahliye etmiş bulunuyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
 
Türk Yurdu Halep'ten Sıcak Gelişmeler!

“Halep’te Ateşkes İhlal Edildi!”: Anadolu Ajansı'nın haberine göre ise rejim güçleri ve İran komutasındaki Şii milisler bu sabah, Halep'in doğusunda sağlanan ateşkesi ihlal ederek saldırıya geçti. Halen kent merkezinin doğusunda kuşatma altındaki bölgede bulunan AA muhabirinin bildirdiğine göre, rejim güçlerinin bulunduğu cephe hatlarından saat 10.30 sularında top ve havan atışları başladı. Muhaliflerin kontrolündeki 6 kilometrekarelik yerleşim alanının farklı noktalarına, son 40 dakika içerisinde onlarca top ve havan mermisi düştü. Reuters'a konuşan bir görgü tanığı da Halep'te patlama sesleri duyulduğunu aktardı. Görgü tanığı, hükümet güçlerince yapılan top atışının yaklaşık yarım saat sürdüğünü belirtti. Türkiye'nin arabulucuğunda, Rusya öncülüğündeki rejim güçleri ile muhalifler arasında dün saat 19.00 sularında sağlanan ateşkesten sonra saldırılar durmuştu.
 
uygur türkleri ile ilgili görsel sonucu

“Çin Yönetiminden Uygurlarla İlgili Flaş Bir Karar Daha!”: Çin yönetimi, Uygurların pasaportlarını en yakın karakollara teslim etmelerini istedi ve şubat ayına kadar pasaportunu teslim etmeyen Uygurlar’ın vahim bir akibetle karşılacağı açıklamasında bulunarak dünyayı bir kez daha şok etti.
 
TSK'nın Uçakları Hava Bildirisi Dağıttı: “Türkiye Cumhuriyeti, Topraklarınıza Huzuru ve Güveni…”

“TSK'nın Uçakları Hava Bildirisi Dağıttı: Türkiye Cumhuriyeti, Topraklarınıza Huzuru ve Güveni…”: Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından atılan bildirilerle, El-Bab ve civar bölgelerde yaşayan sivillerden IŞİD unsurlarının bulunduğu alanlardan uzaklaşıp güvenli bölgelere geçiş yapmaları talep edildi. Bildiride "Şeytana hizmet eden IŞİD terör örgütünün sizleri kullanmasına izin vermeyin. Sizlerin özgürlük ve refahı için hayatını ortaya koyan Özgür Suriye Ordusu ve kardeşlerine her zaman kapısını açan Türkiye Cumhuriyeti, topraklarınıza huzuru ve güveni getirmek için tüm gücüyle dostane çaba göstermektedir. Bize yardımcı olun ve bizler topraklarınızı bu hainlerden temizleyene kadar zarar görmemeleri için sevdiklerinizi en kısa sürede güvenli bölgelere taşıyın. Zafer Allah'ın izni ile yakındır" ifadeleri kullanıldı.
 
Haydar Aliyev, Vefat Yıldönümünde Anıldı

“Haydar Aliyev, Vefat Yıldönümünde Anıldı”: Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, vefatının 13. yılında başkent Bakü'de ve ülke genelinde anıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Haydar Aliyev'in Fahri Hiyaban'da bulunan mezarı başında düzenlenen törene katıldı. Milli marşın çalındığı törende Cumhurbaşkanı Aliyev, mezara çelenk bıraktı. Törende Aliyev'in yanı sıra aile bireyleri, bakanlar ve üst düzey bürokratlar da yer aldı.
 
Astana'da Dondurucu Soğuklar Hayatı Olumsuz Etkiliyor!

“Astana'da Dondurucu Soğuklar Hayatı Olumsuz Etkiliyor!”: Kazakistan'ın başkenti Astana'da hissedilen hava sıcaklığının eksi değerlere düşmesi  nedeniyle hayat olumsuz etkileniyor. Kar yağışının etkili olduğu Astana’da sabah işe gitmek isteyen yayalar dondurucu soğukta zorlu anlar yaşadı, trafikte seyreden bazı araçlar zemin buzlanması ve motor problemlerinden dolayı yolda kaldı. Kazgidromet, Kuzey Buz Denizi'nin Norveç ile Rusya arasında kalan "Barents Denizi"den gelen hava akımından kaynaklı olarak Kostanay, Akmola, Kuzey Kazakistan, Pavlodar ve Karaganda bölgelerinde sıcaklıkların -30 dereceye kadar düşebiliyor.
 
Çin, Doğu Türkistan’daki Türk Pazarını Kapattırıyor!

“Çin, Doğu Türkistan’daki Türk Pazarını Kapattırıyor!”: Doğu Türkistan'da bulunan Türk girişimiyle açılan alışveriş merkezi Çin hükümetince kapatılmaya çalışılıyor. Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de Uygur Türklerinin yoğun olarak yaşadığı ve ticari faaliyetlerini sürdürdüğü Döngkörük(Yüksek Köprü) bölgesinde, 2012 Eylül ayında Türk girişimciler tarafından açılan ve tamamen Türk üretimi malların satıldığı Türk Malları Ticaret Merkezi'nin kapanma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğu açıklandı.

Yunanistan'da Türk Karşıtı Irkçı Gösteri

“Yunanistan'da Türk Karşıtı Irkçı Gösteri”: Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi (DEB) tarafından düzenlenen panelin düzenlendiği salon, aralarında milletvekillerinin de bulunduğu aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'ne bağlı bir grup tarafından basıldı. Olay, İnsan Hakları Günü kapsamında, DEB Partisi ve Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi Yunanistan Gözlemciliği tarafından “Yunanistan'da milli azınlıklar ve uluslararası kuruluşların önerileri” adlı panelin düzenlendiği sırada gerçekleşti.

azerbaycan askeri ile ilgili görsel sonucu
 
“Azerbaycan'dan Ermenistan'a Darbe!”: Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait iki insansız hava aracını daha düşürdü. Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, cephe hattındaki Talış köyü yakınlarında, Azerbaycan mevzileri üzerinde keşif uçuşu yapan Ermenistan ordusuna ait insansız hava aracının vurularak imha edildiği bildirildi. Azerbaycan ordusu, dün sabah saatlerinde de Fuzuli bölgesinde Ermenistan'ın bir insansız hava aracını düşürmüştü.
 
halep ile ilgili görsel sonucu

“Suriye Türkmen Meclisi: Allah Şahidimiz Olsun Ki Bugün Düşsek de Elbet Bir Gün Yeniden Ayağa Kalkacağız”: Halep’te yaşanan son gelişmelerin ardından bir açıklama yapan Suriye Türkmen Meclisi insanlığı, Halep’te yaşanan gelişmelerle yüzleştirdi. Kararlılık vurgusu yapılan metinde "Halep artık sadece Halep değildir! Halep artık Vietnam’dır, Hiroşima’dır, Kırım’dır, Ahıska’dır Srebrenitsa’dır, Gazze’dir, Ruanda’dır, Doğu Türkistan’dır… Halep artık insanlığın yüz karasıdır!" ifadelerine de yer verildi.
 
Rusya Duma Başkanının İlk Ziyareti Astana’ya!

“Rusya Duma Başkanının İlk Ziyareti Astana’ya!”: Vyaçeslav Volodin 18 Eylülde yapılan seçimlerde 7. Dönem Duma Başkanı seçilmişti. Volodin, başkan seçildikten sonra ilk resmi yurt dışı gezisi için Kazakistan'ın başkenti Astana'ya gitti. Kazakistan'ın 25 yıllık süre içinde çok geliştiğini ifade eden yeni Duma Başkanı Nursultan Nazarbayev'in bu gelişmede önemli rol üstlendiğini belirttiği gezisinde Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından Akorda Sarayı'nda kabul edildi. Meclis Başkanı Nigmatulin ve konuk meclis başkanı meclis binasında yaptığı ikili görüşmede stratejik ortak olan Kazakistan ve Rusya parlamntoları arasındaki ilişkilerin geleceğini değerlendirdi. İki ülke liderleri arasındaki iyi ilişkilere dikkat çeken Nigmatulin, iki ülke arasında karşılıklı güvene dayalı dostane ilişkilerin bundan sonra da gelişerek devam edeceğini söyledi.
 
aliyev netanyahu ile ilgili görsel sonucu

“İsrail Başbakanı Netanyahu Azerbaycan’da”: İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Bakü’deki temasları kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. Görüşmede ikilinin, Azerbaycan ve İsrail arasında ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin konularda fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.
 
firas paşa ile ilgili görsel sonucu

“Türkmen Komutan Firas Paşa: Mutlaka Bizimdir Buralar, Vazgeçmeyeceğiz”: Halep’te Suriye Türkmen Cephesi Muntasir Billah Tugayı Komutanı Firas Paşa Halep’te yaşananların ardından gönderdiği ses kaydında bombardımanlarda çok fazla zaiyat verildiğini ifade etti. PKK ve Suriye Rejiminin karadan, Rusların ise havadan yoğun saldırılar düzenlediğini kaydetti. “Halep bizimdir” diyen Firas Paşa, özellikle Türkmen mahallelerinin geri alınacağını vurguladı.
 
İsrail Başbakanı Netanyahu Azerbaycan’da

“Azerbaycan ile İsrail Arasında 5 Milyar Dolarlık Silah Anlaşması”: Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le görüşen Netanyahu, birçok alanda çok iyi işbirliği yapacaklarını açıkladı. Bunun yanı sıra ilgili bakanlar tarım, standardizasyon ve metroloji alanlarında işbirliği anlaşmalarına, çifte vergilerin kaldırılması ve vergi kaçakçılığının önlenmesi sözleşmesi ile Azerbaycan-İsrail hükümetlerarası ortak komisyonu oluşturulması memorandumuna imza attı.

erşat salihi ile ilgili görsel sonucu
 
“Türkmen Liderden Önemli Açıklama: Irak ve Suriye Türkmenlerini Birleştirmeliyiz!": Başkent Ankara’da Irak ve Suriye Türkmenleri’nin önde gelen isimleri bir araya geldi. Toplantıda Türkmenlerin son durumu masaya yatırıldı. Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşad Salihi, "Irak ve Suriye Türkmenlerini birleştirecek bir Ülkü hayata geçirmeliyiz. Ya asimilasyon ya direniş” dedi.
 
netanyahu nazarbayev ile ilgili görsel sonucu

“Netenyahu ve Nazarbayev Bir Araya Geldi!”: Kazakistan'a gelerek resmi temaslarda bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından kabul edildi. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, "Kazakistan'daki Yahudi diasporası ile İsrail'deki Kazaklar, halklarımız arasında yapıcı ilişkilerin köprüsüdür" dedi.
 
nazarbayev ile ilgili görsel sonucu

“Kazakistan’da 28 Bin Kişi Affedildi: Bu Devlet Tarafından Bir Jesttir”: Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Kazakistan’ın bağımsızlığının 25. Yıldönümü dolayısıyla önerdiği af yasasını imzaladı. Kazakistan tarafından 8 kez genel af uygulaması yapıldığını vugulayan Nazarbayev, bu devletin iyi niyetinin ürünü olan bir jest olduğunu açıkladı. Aftan yararlanacak kişilere bir fırsat daha verilmesi gerektiğini ve yasa ile birlikte tahliye yolu aılacak vatandaşların yasaları bir daha çiğnemeyeceği ümidinde olduğunu açıkladı.
 
Azerbaycan'da Petrol Platformunda Kaza: 10 Kişi Kayıp!

“Azerbaycan'da Petrol Platformunda Kaza: 10 Kişi Kayıp!”: Azerbaycan’da Hazar Denizi'nde bulunan petrol platformunda meydana gelen kaza sonucu 10 kişinin kayıp olduğu açıklandı. Sabaha karşı yerel saatle 05.00'te şiddetli rüzgar nedeniyle Hazar'daki platformlardan birinin yaklaşık 150 metrelik bölümünün çöktüğü bildirildi. Hazar Denizi’ndeki 3 sayılı petrol çıkarma biriminin 150 metrelik bölümü şiddetli fırtına sonucu denize uçtuğunu açıkladı.

atambayev ile ilgili görsel sonucu
 
Kırgızistan, Rus Üssünü Kapatıyor!”: Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, ülkede bulunan Rus üssünün karşılıklı rızayla kapatılacağını açıkladı. Atambayev, dün gerçekleştirilen yıl sonu değerlendirme basın toplantısında yaptığı konuşmada, Rusya’nın ülkesi için stratejik ortak olarak kalacağını, ancak askeri alanda kendi güçlerine güvenmeleri gerektiğini söyledi.

 idlib ile ilgili görsel sonucu

“'İkinci Halep' Uyarısı”: Birleşmiş Milletler’in (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, ateşkesin sağlanamaması ve siyasi çözüm bulunamaması durumunda Suriye'deki İdlib kentinin ikinci bir Halep vakası olma riski taşıdığı uyarısı yaptı.
 
Azerbaycan, Türkiye, Gürcistan Ortak Askeri Tatbikat Yapacak

“Azerbaycan, Türkiye, Gürcistan Ortak Askeri Tatbikat Yapacak”: Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da mevkidaşı Korgeneral Zakir Hasanov'la bir araya geldi. Azerbaycan Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, görüşmede Hasanov, iki ülke arasında askeri iş birliğinin hem ikili hem de NATO'nun programları çerçevesinde yürütüldüğünü belirtti. Hasanov, "İlişkimiz Azerbaycan-Türkiye-Gürcistan üçlü formatında da yürütülüyor. Gelecek yıl ikili ve üçlü askeri tatbikatların yapılması planlanıyor." dedi.
 
Güney Azerbaycan Türkleri, Türkiye Lehine Slogan Atınca İran Televizyonu Yayını Kesti!

“Güney Azerbaycan Türkleri, Türkiye Lehine Slogan Atınca İran Televizyonu Yayını Kesti!”: İran'ın Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde düzenlenen bir futbol müsabakası sırasında taraftarlar, Halep'teki katliamları protesto ederek, Beşşar Esed aleyhinde sloganlar attı. İran devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanan Tebriz takımı Traktor Sazi ile Sepahan arasındaki müsabaka esnasında Tebrizli taraftarların Türkiye lehinde sloganlar atmasından sonra yayının kesildiği belirtildi.
 
Kazakistan Bağımsızlığını Etkinlikler ile Kutluyor!

“Kazakistan Bağımsızlığını Etkinlikler ile Kutluyor!”: 16 Aralık 1991’de bağımsızlığını ilan eden Kazakistan’ın bağımsızlığının 25. Yıl dönümü için Kazakistan’ın başkenti Astana’da EXPO-2017 fuar alanı içerisinde inşası tamamlanan Kazakistan Bağımsızlık Anıtı Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde düzenlenen havai fişek gösterisi soğuk hava şartlarına rağmen halk tarafından yoğun ilgi gördü.

 Suriye İç Savaşının Çözümü için Son Söz Astana’da Söylenecek!

“Suriye İç Savaşının Çözümü için Son Söz Astana’da Söylenecek!”: Tokyo’da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya ve Türkiye’nin Esad Rejimi ve muhalifler arasındaki görüşmelerin gerçekleştirilmesi için Kazakistan’ın başkenti Astana’yı uygun gördüğünü duyurdu. Putin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan telefon görüşmesinde Astana’nın barış görüşmelerinin Astana’da yapılması için anlaştıklarını açıkladı. Tarafların kabul etmesi durumunda Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’den de destek isteyecekleri ifade edildi.
 
nazarbayev ile ilgili görsel sonucu

“Nazarbayev'den Erdoğan ve Putin’e Destek: Suriye Görüşmelerini Astana'da Organize Etmeye Hazırız": Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriyeli tarafların Astana'da görüşmelerini organize edilmesi önerisine sıcak baktıklarını söyleyerek, "Bunu organize etmeye hazırız" dedi.
 
azerbaycan savunma bakanı ile ilgili görsel sonucu

“Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinden TSK'ya Tam Destek!”: Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı saldırıda şehit düşen askerler için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a taziye mesajı gönderdi. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına taziye, yaralılara şifa dileklerinde bulunan Hasanov, şunları kaydetti: "Bu dehşetli olay bizi çok öfkelendirdi. Terörü şiddetle kınıyoruz. Teröre karşı mücadelede daima kardeş Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız ve TSK'yı tüm gücümüzle destekliyoruz."

Kaynak: Türk Bakış

Son Güncelleme: 18.12.2016 18:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.