Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Eski Milletvekili Sinan Oğan, 21 Kasım 2015 tarihinde düzenlemiş olduğu basın toplantısıyla MHP Genel Başkan Adaylığını açıklamıştır.

MHP’de tüzük kurultayı gerçekleştirildikten sonra Genel Başkan Adayı olacağını ifade eden Oğan ''Ülkücü hareketin bize yüklediği hiçbir görevden kaçınmayacağımı ve tüzük kurultayı gerçekleştirildikten sonra da MHP’ye genel başkan adayı olacağımı saygıyla duyuruyorum'' ifadelerini kullanmış, konuşmasında son derece yapıcı bir üslup kullanmıştır.

Bende kendisini tebrik ediyor, başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere; adaylığının Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Hareket için hayırlı olmasını Cenab-ı haktan niyaz ediyorum.

******

Sinan Oğan, Meral Akşener gibi isimlerin millet nezdinde ciddi bir karşılıkları vardır.

Türk Siyasetine girdiği andan itibaren 'Parlayan Bir Yıldız' misali her ülkücünün gurur duyduğu isimlerin başında gelen Sinan Oğan genç, dinamik, çalışkan ve cesur özellikleriyle gururumuz olmuştur. Milli meseleleri can siparane nasıl savunduğu hepinizin malumudur.

Üst üste ''Yılın Milletvekili'' ödülünü alma onurunu yaşamış, Millet nezdinde ciddi bir etki bırakmış Sinan Oğan'ın MHP'de Genel Başkan Adaylığını açıklaması, çok önemli bir gelişme olduğu kadar;  Önümüzdeki süreçte kendisinin çok ciddi iftiralara ve saldırılara uğramasının da muhtemel olduğunun işaretlerini vermiştir.

Gerek Meral Akşener gerekse Sinan Oğan aleyhinde yalanlar, iftiralar ve yıpratma çalışmalarının yapılacağı aşikardır. Bu bağlamda daha önceki yazılarımda ifade ettiğim gibi her Ülkücü-Türk Milliyetçisi 'Balgat entrikaları'na karşı dikkatli olmalı, geleceğe umutla bakmamızı sağlayabilecek ''Lider'' adaylarımızın, kendi öz değerlerimizin yanında olmalıdır.

******

Adaylık açıklamasını yaptığı günde MHP Genel Merkezine yakınlığıyla bilinen bir internet gazetesinde hedef alınan Sinan Oğan, saçmasapan ithamlar ve suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

''TÜRKSAM'' kurucusu olan ve birçok düşünce kuruluşunda Milli Meseleleri savunduğu bilinen Sinan Oğan'ın geçmişte katılmış olduğu bir toplantıya ait görüntüler çarptırılmış, Ülkücü taban ''Ahmak'' yerine koyulmuş, MHP Genel Merkezine yakınlığıyla bilinen internet gazetesi Sinan Oğan'ı ''KGB Ajanı'' gibi okurlarına sunma edepsizliğine sürüklenmiştir.

Azerbaycan ve Kazakistan Devletleri tarafından ''Devlet Nişanı'' ödüllerine layık görülmüş, Türk Dünyasına dönük çalışmaları ve hizmetleri münasebetiyle birçok Üniversite tarafından ödüller verilmiş, Hayatını Türk Dünyasına adamış bir isim olduğu tescilli olan Sinan OĞAN, sırf MHP Tabanında bir ''Lider adayı'' olarak görülmesinden ötürü önce Milletvekilliği listesine koyulmamış ardından Partiden 2 kez ihraç edilmek istenmiştir. Hatta son ihracının hukuksuzca olduğu mahkeme tarafından tescillenip- partisine yeniden dönmesi hukuksal bir karara bağlanmıştır.

******

Sinan Oğan'ın çevresinden her insanı didik didik araştırıp fotoğraflar üzerinden kendisini yıpratmaya çalışan zavallı! anlayış, MHP'de Milletvekili olmadan öncede birçok düşünce kuruluşuna katıldığı bilinen Sinan Oğan'ı arsızca ve ahlaksızca ''KGB Ajanı'' olarak itham etmeye çalışmaktadır.

Üstelik bunu yaparken Ülkücülerin akıllarıyla adeta alay etmektedirler.

Genel Başkan Adayı olduğu dönemde Prof. Ümit Özdağ'ı ''CİA'' ajanı ilan edenlerin bugün Prof. Ümit Özdağ'ın Genel Başkan Yardımcısı olmasından sonra kendisinden özür dilemeleri gerekirken, utanmazca yeni hedefler belirlemekte, yeni iftiralar ve yalanlarla insanlarımızı karalama yolunu seçmişlerdir.

''Rusya Devlet Başkanı Putin’le, Sinan Oğan'ın gizlice görüştüğü ortaya çıktı.'' şeklinde paylaşılan videolar ise Balgat’ın hezeyanlarında geldiği son noktadır.

Düşünün Milli meseleleri kendi açısından savunmak maksadıyla o düşünce kuruluşuna gelen Azerbaycan’dan, Kırgızistan’a, Kazakistan’a kadar her ülkeden insan var. Sinan Oğan da orada milli meseleleri savunmak adına bulunuyor. Her şey basına açık ve hiçbir gizli görüşme yok.

Bunu yıllar sonra alıp ''Gizli görüşme'' olarak tabana yutturmaya çalışıyor, arsızca kendisine ''KGB Ajanı'' yakıştırması yapmaya kalkıyorlar.

******

Dünya üzerinde hangi istihbarat servisi Basına açık  gizli görüşme organize etmiştir?  Önüne geleni ''Ajan'', ''Hain'' ilan etme alışkanlıklarının izahı nedir?

Sabah 9 Akşam 5 mesai yapan ve memur gibi çalışan internet sitelerinin yazar(!) geçinen zavallı mankurtlarının, Türk dünyasıyla zerre ilgileri-alakaları var mıdır?

Ülkücüyü Ülkücüye düşürecek ve büyük fitnelere sebebiyet verecek bu yaklaşımlarla kimlere hizmet edilmektedir?

Balgat’taki Sayın Şefkat Çetin, Semih Yalçın gibi isimlere tavsiyem;

Ankara'da kendilerine tahsis edilmiş ufacık odalarda ''Kime çamur atsam'', ''Kime iftira atsam'' şeklinde düşünce paranoyaklığına düşen bu zavallı gençlerin oksijen almaları sağlanmalıdır.

Takdir aklı başında ülkücü kamuoyunun…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.