Çorum'da Sinan Oğan Rüzgarı

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan’ın, Büyük Anadolu Gezilerindeki son durağı Çorum oldu.

Çorum'da Sinan Oğan Rüzgarı

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan’ın, Büyük Anadolu Gezilerindeki son durağı Çorum oldu.

03 Nisan 2016 Pazar 22:32
Çorum'da Sinan Oğan Rüzgarı

 Çorum ziyaretine, Sungurlu Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ederek başlayan Sinan Oğan, burada yaptığı konuşmada Sungurlu Belediyesi’nin MHP’nin belediyecilik anlayışını ortaya koyması bakımından çok büyük önem taşıdığını ve AKP’den MHP’ye geçen Sungurlu Belediyesi’nin, halkımızın MHP’ye olan güvenini ortaya koymakla beraber, belediyelerimiz arkalarında Genel Merkezimizin desteğini hissederlerse, MHP belediyeciliğinin bütün Türkiye’ye gösterilebileceğini söyledi.

Sungurlu Belediyesi’ni ziyaretinin ardından şehit asker Sami Saygı’nın cenaze namazına katılan Sinan Oğan, ardından Çorum Anitta Otel’de partililere hitap etti.

 

“Madem Kentsel Dönüşüm Yapacaksınız…”

 

Oldukça coşkulu bir kalabalığa hitap eden MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, kendisini dinlemek için gelen partililere “Bu güneşli Pazar gününde ailenize vakit ayırmak yerine bizi dinlemek için buraya geldiniz, hepinize teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında, biraz evvel bir şehit cenazesine katıldıktan sonra buraya geldik diyerek “Bu hükümet buralara akil adamlar diye birilerini gönderiyordu, televizyonlara çıkıp ‘Artık analar ağlamayacak’ diyorlardı, biz teröristle müzakere edilmez, teröristle mücadele edilir dediğimizde bizim kandan beslendiğimizi söylüyorlardı, şehit cenazeleri gelmezse size kimse oy vermez diyorlardı. Biz, bu çözüm sürecinde PKK’nın silahlandığını ve güçlendiğini söylüyorduk. Maalesef biz haklı çıktık ve o çözüm sürecinde güçlenen teröristler bugün askerlerimizi şehit ediyorlar” dedi.

Sinan Oğan: “AKP’nin terörle mücadelede samimiyetsizliği ortada ama yine de bir çağrıda bulunuyorum. Gerçekten terörle mücadele edecekseniz, tecrübemizden faydalanacaksanız sizin için değil, AKP için değil, devletimiz için biz her türlü desteğe hazırız. Sami kardeşimiz nasıl şehit oldu? Binanın içerisine tuzaklanmış bombaların patlatılmasıyla şehit oldu. Peki, gerekli tertibatı almadan gerekli hazırlığı yapmadan bu kardeşlerimizi bu binaya neden sokuyorsunuz? Dünyada bu işin robotlarla, köpeklerle kontrol edildiğini bilmiyor musunuz? O zaman söylüyoruz. Haberdar olun. Cumhurbaşkanı bir yere gitmeden önce, köpekler her yeri arayıp tarıyor sonra cumhurbaşkanı oraya gidiyor. Her bir askerimiz de en az cumhurbaşkanı kadar değerlidir. Diyelim ki elinizde yeterince malzeme yok ve siz dediniz ki, biz o bölgede kentsel dönüşüm yapacağız. Kentsel dönüşüm yapacağınız binalara askerimizi neden sokuyorsunuz. Madem o binaları yıkacaksınız, kardeşlerimizi neden içine sokuyorsunuz. Tankınız mı yok sizin? Yıkın teröristin başına o binaları, askerimizin başına neden yıkılıyor o binalar? Yapamıyorsanız eğer çekilin, yapamıyorsanız Türk milliyetçileri bunu yapmaya hazırdır” şeklinde konuştu.

Abdullah Gül’ün geçmişte yaptığı bir açıklamada “Güzel şeyler olacak” dediğini hatırlatan Sinan Oğan, “Nerede bu güzel günler” diye sorarak, iktidarın Güroymak’ın adını Norşin yaparak sorunları çözebileceğini sandığını ve teröristi halkın başının üzerine çıkardığını söyleyerek, “Türk Milliyetçileri sizin milletin başının üzerine çıkardığınız teröristi ayaklar altına almaya hazırdırlar” dedi.

 

 

"Bu Bir İktidar Yürüyüşüdür"

İlk seçimde MHP’yi iktidara taşıyacaklarını söyleyen Oğan, "Biz Allah izin verirse çıktığımız bu yolda muzaffer olacağız. Çıktığımız bu yolda Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurultayını yaptıktan sonra iktidar için yürüyüşe geçeceğiz" diyerek, "Önümüzde 3 önemli seçim var. 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı, Parlamento ve Yerel Yönetimler seçimleri var. 2019 yılında Sungurlu’da olduğu gibi yerel seçimlerde en iddialı parti olmak için, 2019 yılında Ülkücü bir başbakan, 2019 yılında Ülkücü bir cumhurbaşkanı seçmek için yola çıktık. Bu sebeple bugün buradayız ve bu sebeple Türkiye’yi gezip dolaşıyoruz. Bundan sonra Balgat’ın dört duvarına sıkışıp kalmak yok. Bundan sonra sizin yanınızda olacağız. Bundan sonra sizin dertlerinizle dertleneceğiz, bundan sonra düğünde, dernekte, tarlada, fabrikada her yerde Türk milliyetçilerini göreceksiniz. Halkın sorunlarıyla ilgilenen ve halkla iç içe bir genel başkan ve genel merkez yönetimi göreceksiniz" şeklinde konuştu.

 

"MHP Bugün Türkiye’nin Tek Alternatifidir"

Oğan şöyle devam etti: "Türkiye artık yönetilemez hale gelmiştir. Muhalefet yeterli alternatifi oluşturamadığı için vatandaş yine Ak Parti’yi yüzde 50’ye yakın oyla tek başına iktidar yapmıştır. Biz inanıyoruz ki Türk halkının önüne bir seçenek sunulduğu takdirde Türkiye Milliyetçi Hareket Partisi’yle kucaklaşacak ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidar yapacaktır."


"AKP’nin Çorum’a Çaktığı Bir Çivi Bile Yok"


"Milliyetçi Hareket Partisi Çorum’a bir bakan vermişti. Ondan sonra iktidardan MHP düştükten sonra AKP’ye Çorum neredeyse her istediğini verdi. 5 milletvekilinden 4’ünü verdi. Daha sonra 4 milletvekilliğinden 3’ünü verdi. Peki, AKP Çorum’a ne verdi? Bırakın havaalanı yapmayı bir havaalanının dahi ismini koyamadı. Demiryolunu daha getiremedi. AKP’nin Çorum’a çaktığı bir çivi dahi yok. Siz Çorum olarak AKP iktidarından alacaklısınız" diyen Oğan, şöyle konuştu:


"Türkiye’nin her yerinde rüzgâr estiren, fırtına çıkaran bir genel merkez olacak. Biz Allah izin verirse bu kurultaydan sonra genç, dinamik bir ekiple genel merkez yönetimine geçtiğimiz zaman her daim sizin yanınızda ve arkanızda olacağız. Bizler artık aza talip değiliz, bizler Türkiye’yi yönetmek için yola çıktık. Allah nasip ederse Türkiye’yi yönetmek için önce kurultayımızı yapacağız, ondan sonra da iktidar yürüyüşüne, Çorum’dan devam edeceğiz."

 

“Genel Merkez Ülkücü Hareket’in Önündeki Tek Engeldir”

 

“Biz bu ülkeyi yöneteceğiz. Artık öğretmenimiz okulundan sürgün yemeyecek, müdürlerimizin elinden hakları alınmayacak, ülkücünün çocuğu bir işe girebilmek için AKP’li birinden referans almak zorunda kalmayacak” diyen Sinan Oğan: “Ülkücüler hak ettikleri halde işe geremiyor, memurlar yükselemiyorlar. Bu ülke MHP iktidarından uzaklaştıkça, her geçen dakika bu ülkenin hanesine zarar yazılıyor. Türk milliyetçileri bu ülkeyi yönetmek zorundadır. Buna hazırız ve muktediriz. Yıllardır, Ülkücü hareket engellenemez diyoruz, şaha kalkmaya hazır ülkücü hareketin önünde tek bir engel var oda koltuğuna yapışıp kalmış genel merkez yönetimidir. Buradan haykırıyorum, siz genel merkez yönetimi; çalışsanız bile ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. 8 Nisanda mahkemeden adaletli bir karar çıkacaktır. Mahkeme sürecine bir şey demiyorum ama taraflar hakkında bir konuyu huzurunuza arz etmek istiyorum. MHP genel merkezi bu kongreyi yaptırmamak için bazı hukukçuların yüksek ücret ödeyerek bu mahkemenin bu davayı reddetmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış. Peki, bu raporu kimden almış? Bir ülkücü avukattan, bir ülkücü baro başkanından, bir ülkücü akademisyenden mi? Hayır, patrikhane avukatlarından yardım istemişler. Buradan söylüyorum değil patrikhane avukatlarından, Roma’dan dahi yardım alsanız ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. Çünkü ülkücü hareket artık iktidar olmak istiyor, eline ayağına vurulmuş prangaları kırmak istiyor” dedi.

 

“Alparslan Türkeş Üniversitesini Açacağız”

 

Hala bir Alparslan Türkeş Üniversitesi’nin kurulmamış olmasının, yüreğinde kanayan bir yara olduğunu söyleyen Sinan Oğan: “Ben mecliste bu konu hakkında çok büyük çaba sarfettim. AKP’liler bana dediler ki ‘biz iktidardayız. Sizde çalışın, iktidar olun. O zaman istediğiniz üniversiteye, istediğiniz ismi verebilirsiniz’ ve ben o an karar verdim ve Allah’ın izniyle iktidar olacağız” derken, Ocakların birer fidanlık olduğunu, fidanlıklar kurursa Ormanın da kuruyacağını. Bu yüzden fidanlar yetiştireceklerini ve bunun için de iktidar olmayı beklemeden, genel başkan seçilmesi halinde Alparslan Türkeş Vakıf Üniversitesi’ni kurmanın ilk işi olacağını söyledi. Ülkücülerin birlikte zaman geçirdikleri ve istişareler yaptıkları kurultayların artık yapılmadığını belirten Oğan: “Allah’ın izniyle biz ilk olarak Erciyes kurultayımızı, Turan kurultayı şeklinde toplayacağız. Yeniden Kocayayla’da buluşacağız. Bir arada olacağız” derken, “MHP’yi Türkiye’nin dört bir tarafını gezerek iktidar yapacağız. Ben milletvekili seçildiğimde bir hesap yaptım ve 6 AKP’li vekile 1 MHP’li vekil düştüğünü gördüm. Demek ki ben tek başıma 6 AKP’li vekil kadar çalışmayalım dedim ve böyle de çalıştım. 4 sene üst üste yılın en başarılı milletvekili ödüllerini aldım. Her şey çalışmak kaydıyla mümkündür” şeklinde konuştu.

 

“Kadınlarımız ve Gençlerimiz Siyasete Kazandırılacak”

 

MHP’nin yönetim anlayışının sıfırdan ele alınacağını ve çağdaş yönetim tarzı ile yenileceğini söyleyen Sinan Oğan: “Kadınlarımıza ve gençlerimizde siyasete yer açacağız. Bir adam gelip ben genel başkan yardımcısıyım, burada 1. Sırada ben olurum, 2. Sırayı da ben zaten yazarım diyemeyecek. Bir insan hem genel başkan yardımcısı, hem milletvekili, hem komisyon başkanı, hem MYK üyesi ne kadar görev varsa hepsi bir insan toplanmış. Sizin özelliğiniz ne? Sizden başka bu görevleri üstlenecek Ülküdaşımız kalmadı mı?” diye sorarak, genel başkan seçilmesi halinde, genel başkan yardımcılığı görevinin teknik bir görev olacağını ve milletvekilliğinden ayrılacağını belirtti. Sinan Oğan: “Bunun yanı sıra 3 dönem kuralını getireceğiz. İlçe başkanları da il başkanları da ve genel başkan da bu 3 dönem kuralına riayet edecek” dedi.

 

“Genel Merkezi Gönül Merkezi Haline Getireceğiz”

 

Ülkücü Hareket’in, ahde vefa temelinde yükselen bir anlayış olduğunu söyleyen Sinan Oğan: “Maalesef ahde vefa bu harekette unutuldu. Bu dava için can veren, kan veren kanlı ihtilalin karanlık hücrelerinde gençliklerini tüketen abilerimiz bugün ne yer ne içer haberi olan var mı? En son Antalya’da bir abimiz hastanede yatarken ailesini sorduklarında ‘Benim ailem ülkücülerdir’ demişti ve o abimiz Antalya’da kimsesizler mezarlığına defnedilmek durumunda kaldı” derken, “Biz aksaçlılar heyetini kuracağız, bu ağabeylerimizin fikirlerinden istifade edeceğiz. Gerektiğinde genel başkanı da karşılarına alıp nasihat edecekleri sistemi kuracağız. Kadınlarımızı, her seçim kapı kapı partimizin başarısı için çalışan kadınlarımızı ve gençlerimizi, üniversitelerde bu dava için gerektiğinde can veren, Fırat Çakıroğlu gibi kardeşlerimizi meclise taşıyacağız. Genel Merkezi, gönül merkezi haline getireceğiz. Her ilin bir odası olacak, fitne o kapıdan içeri giremeyecek” şeklinde konuştu.

 

“Çorum’a Genel Başkan ve Başbakan Olarak Yeniden Geleceğim”

 

Sinan Oğan, Çorum’a milletvekiliyken gelmiştim, Çorum için mecliste mücadele etmiştim, Çorum’a önce genel başkan sonra başbakan olarak yeniden geleceğim ve Çorum için mücadele etmeye devam edeceğim diyerek “Rabbim işlerimizi zorlaştırmasın, kolaylaştırsın” duasıyla konuşmasını bitirdi.

Konuşmasının ardından saatlerce salondan ayrılamayan Sinan Oğan’la resim çekilmek isteyen ülküdaşlarının uzun kuyruklar oluşturduğu göründü.

 

 

 

 
 

Son Güncelleme: 03.04.2016 22:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ogancim 2 yıl önce

Hayaller paris hayatlar mus

Avatar
neval kavcar 2 yıl önce

size yakışmayan tavrınız için kınıyorum