Sinan Oğan Bilecik'te Konuştu: "Ülkücü Cumhurbaşkanı, Ülkücü Meclis Başkanı ve Ülkücü Başbakan Çıkaracağız"

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Bilecik'te Ülküdaşlarıyla Buluştu.

Sinan Oğan Bilecik'te Konuştu: "Ülkücü Cumhurbaşkanı, Ülkücü Meclis Başkanı ve Ülkücü Başbakan Çıkaracağız"

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Bilecik'te Ülküdaşlarıyla Buluştu.

26 Mart 2016 Cumartesi 22:44
Sinan Oğan Bilecik'te Konuştu: "Ülkücü Cumhurbaşkanı, Ülkücü Meclis Başkanı ve Ülkücü Başbakan Çıkaracağız"

“Büyük Anadolu Gezileri” kapsamında kongre çalışmaları için bugün Bilecik’i ziyaret eden MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, yüzlerce kişiyle gerçekleştirdiği Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali türbeleri ziyaretinden sonra akşam saatlerinde düzenlenen programda önemli açıklamalarda bulundu.


Türkiye’nin Yeni Bir Terörle Mücadele Stratejisine İhtiyacı Var


Birçok insanın ayakta takip etmek zorunda kaldığı konuşması sık sık alkışlarla kesilen Sinan Oğan: “Her gün şehitler veriyoruz. Her gün ay yıldızlı bayrağımıza sarılı naaşlar memleketimizin dört bir yanına dağılıyor. Canlarımız gidiyor, canımız yanıyor, yüreğimiz yanıyor. Bu tablonun değişmesi için, milli bir mesele olan terörle mücadele de iktidar ve muhalefet bir araya gelip Türkiye’ye bir terörle mücadele stratejisi kazandırmalıdırlar. Terörle asker mücadele ediyor, polis mücadele ediyor, istihbarat mücadele ediyor, kara kuvvetleri mücadele ediyor, jandarma mücadele ediyor, 10 farklı merkez mücadele yürütüyor. 10 farklı merkez istihbarat topluyor. Böyle terörle mücadele olmaz. En seçkin askerlerden, özel birlikler kurulmalı ve istihbarat toplamaktan teröristi yok etmeye kadar giden süreç tek bir merkezden yürütülmelidir. Siz dağda mücadele ediyorsunuz. PKK İstanbul’da, Mersin’de Antalya’da şirket işletiyor, insan kaçırıyor, Ankara’nın ortasında kaçak sigara satıp gelir sağlıyor. Terör örgütünün ekonomik gücünü yok etmeden, terörü bitiremezsiniz” açıklamasında bulundu. Terörün sadece askeri tedbirlerle bitirilemeyeceğini söyleyen Oğan: “MHP’yi iktidar yaptığımızda, yönetim anlayışını baştan sona değiştireceğiz. Bölgeyi, göreve yeni başlayan memurların staj yaptıkları, kabahati olan memurların sürüldükleri yer olmaktan çıkarıp, en tecrübeli memurları bölgede görevlendireceğiz” dedi.

 

Türkiye’nin Kaderi ile MHP’nin Kaderi Kesişmiştir

 

Türkiye’nin kaderi ile MHP’nin kaderinin bugün, hiç olmadığı kadar kesiştiğini söyleyen Sinan Oğan, Türkiye’nin kurtuluşunun MHP’nin iktidar olmasına bağlı olduğunu söyleyerek: “Türkiye’nin selam verdiği bir tane komşusu kalmadı. Hani bunlar Ortadoğu’ya demokrasi getireceklerdi. Hani üç vakte kadar Şam’da Emevi Camii’nde namaz kılacaktık? Bugün memleketin dört bir yanında cenaze namazı kılıyoruz. Bütün bunlar Türkiye’nin ehil olmayan kadrolar tarafından yönetilmesi yüzünden oluyor. Bu nasıl bir anlayıştır ki, siz aynı anda Hem Amerika ile hem Rusya ile hem İran hem İsrail ile Hem Suriye ile hem de Mısır’la düşman olmayı başarabiliyorsunuz. Biz Türkiye’yi devrim ihraç etme yolundan döndüreceğiz, kavgaların tarafı olmayan ancak kavgaları bitirebilecek bir konuma oturtacağız” diyen Oğan, PKK’nın Türkiye’ye bu kadar hayasızca saldırabilmesinin nedenlerinden birinin çözüm süreciyken, diğer nedeninin de PKK’nın dış politikada ki yanlışlardan beslenmesi olduğunu söyledi.

 

Genel Başkanımıza Çağrıda Bulunuyorum

 

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu sorunlar yumağının ancak MHP iktidarı eliyle çözülebileceğini belirten Sinan Oğan, Ancak ülkücülerin elinde de genel merkez prangası var diyerek, “Buradan sizin huzurunuzda Sayın Genel Başkanımıza bir çağrıda bulunuyorum. 19 senedir bizlere genel başkanlık yaptınız. Hepimizin ağabeyi konumundasınız. Bizi yanınıza çağırın, kongreyi toplayın hep beraber kongre salonuna girelim ve delegemizin uygun göreceği ülküdaşımızı genel başkanlığa seçerek onun yanında partimizin iktidarı için çalışmaya, o salondan çıkar çıkmaz çalışmaya başlayalım diyerek, partinin yeni bir enerjiye ihtiyacı olduğunu ve bu enerjiyi yakalamak için kurultayın toplanması gerektiğini söyledi. 

 

MHP Türk Dünyasının ve İslam Aleminin Tek Umududur

 

MHP’nin Edirne’den başlayarak Samsun’da, Sivas’ta sınırlarına ulaşan bir hareketi temsil edemeyeceğini belirten Oğan, “Ülkücüler sadece Türkiye’deki 76 milyonun değil, 300 milyonluk Türk Dünyası’nın, 1 milyarlık İslam Alemi’nin de savunucu, umududur. Bu sebeple bu büyük davayı, bu kadar küçük bir hale getiremeyiz. Biz çıktığımız bu yola, vekil olalım, genel başkan olalım diye çıkmadık, bizim çıktığımız bu yol Türk-İslam davasına hizmet yoludur, Karabağ’ı Ermeni işgalinden kurtarma yoludur, Rusları Türkmen Dağı’ndan söküp atma yoludur, Urumçi’de Çin zulmünü bitirme yoludur, bizim çıktığımız yol Güney Azerbaycan’da ana dilini bile konuşmayan 35 milyon Azerbaycan Türkünün hakkını müdafaa etme yoludur, bizim çıktığımız yol Balkanlarda kardeşlerimize sahip çıkma yoludur, bizim çıktığımız yol Ortadoğu bataklığından İslam Dünyası’nı çekip kurtarma yoludur. Bu sebeple hiç kimsenin bu hareketi PKK’nın gerisinde bırakacak kadar küçücük bir hale getirmeye hakkı yoktur. Kimsenin bu davayı PKK’nın gerisinde bırakmaya hakkı yoktur. Türk Milliyetçileri ayağa kalkacak, vatan sathına dağılacak, ilk seçimde iktidar olacaktır. Milliyetçiliği ayaklarım altına altım diyenlerin erken seçimle milliyetçiliği sonsuza kadar yok etme teşebbüsleri var. Bu yolda muzaffer olmalıyız. Bu planlara dur demeliyiz. Bu sebeple bu hareketi başlatan bütün arkadaşlarımıza, genel başkan adayı olan ve olmayı düşünen bütün arkadaşlarımıza ve genel merkez yöneticilerimize buradan sesleniyorum, biz birbirimiz ile değil AKP ile mücadele edip iktidar olacağız, biz PKK ile mücadele edip Türkiye’nin bütünlüğünü sağlayacağız, biz yolsuzlukla mücadele edip garibanın hakkını hırsızlara yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

HDP’lilerin Yemini Yok Hükmündedir

 

Mecliste göre başlayan her milletvekilin Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü koruyacağına namusu ve şerefi üzerine yemin ettiğini söyleyen Sinan Oğan, Askerlerimizi şehit eden, insanlarımızın canına kıyan teröristlerin cenazelerine katılan milletvekillerinin, yeminlerini yerine getirmedikleri dolayısıyla da yemin etmiş sayılamayacaklarını belirterek, dokunulmazlık kaldırılsın mı kaldırılmasın mı diye tartışmaya gerek yok, bu insanlar milletin vekili değillerdir bu sebeple yargı haklarında derhal harekete geçmelidir açıklamasında bulundu.

 

Bu Ülkenin Gerçek Sahipleri Kirada Siyaset Yapmayacaklar

 

MHP’nin ilk seçimle iktidara geleceğini bunun içinde mevcut yönetim anlayışını yenileyeceklerini söyleyen Sinan Oğan, genel başkanlık dahil bütün görevler 3 dönemle sınırlanacak. Genel başkan yardımcılığı ve milletvekilliği görevleri birbirinden ayrılacak. Kontenjan uygulaması kaldırılacak. Genel başkan kontenjanı kadınlar, gençler, şehit yakınları, gaziler ve engelliler için kullanılabilecek derken, İstişarenin olmadığı yerde başarıyı sağlamanın mümkün olmadığını, bunun için de bütün teşkilatların kayıt olduğu teknik bir imkanla teşkilatlara her konuda danışılacağını açıkladı. “Her ile her ilçeye üye hedefi koyacağız, 399 üye ile kongreye gitme devri artık kapanacak, üyelikler sınırlandırılmayacak, İl başkanları genel başkana hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan kurulacak kırmızı hat üzerinden direkt olarak ulaşabilecekler” diyen Oğan, “MHP bu ülkenin gerçek sahibidir bu yüzden de teşkilatlarımız kirada olmayacak, bütün teşkilatları kendi mülklerinin sahibi yapacağız. Genel merkez bütçesinden teşkilatlarımıza, doğrudan doğruya para aktarımını başlatacağız” dedi.  Sinan Oğan ayrıca her ilin en az bir tane MYK üyeliği ile temsil edileceğini ve kurulacak ak saçlılar meclisinin partinin en üst organı olarak belirleneceğini de açıkladı.

 

Türk Adaletine Güvenimiz Tamdır

“Malumunuz 8 Nisan’da kurultay süreci ile ilgili mahkeme görülecek. Mahkeme işlemleri tamamlamış durumdadır. Biz inanıyoruz ki Türk adaleti en doğru kararı verecektir.” diyen Oğan,  8 Nisan’dan sonra 1 ay içerisinde kurultayın yapılacağını düşündüğünü ve 3 Mayıs Türkçülük gününü takip eden hafta içerisinde Türk Milliyetçilerinin toyu olarak nitelendirdiği kurultayın toplanabileceğini ve kurultayın ardından iktidar yürüyüşünün başlayacağını belirtti.

 

Ülkücü Cumhurbaşkanı, Ülkücü Başbakan, Ülkücü Meclis Başkanı

“Bu kurultaydan sonra başta Erciyes Turan kurultayı olmak üzere kurultaylarımız başlayacaktır. Türk Milliyetçileri iktidara yürürken insanımızla kucaklaşacaklardır” diyen Sinan Oğan, “Ben inanıyorum ki bu kurultay süreci 2019 yılında Türk Milliyetçilerine bir Ülkücü Başbakan bir Ülkücü Cumhurbaşkanı ve bir Ülkücü Meclis başkanı kazandıracaktır. Bu sebeple diyorum ki, bu kardeşiniz genel başkan seçildiğinde, bugün ‘bende varım’ diyen her arkadaşımızı en muteber görevlerde değerlendireceğiz, hiçbir arkadaşımızı dışarıda bırakmayacağız. Şimdiye kadar küstürülmüş ne kadar insanımız varsa hepsini geri çağıracağız. Türk Milliyetçilerinin iktidar olma sürecinde yılmayacağız, yıkılmayacağız Allah’ın izniyle de başaracağız” şeklinde konuştu.  

Sinan Oğan, Bir gazetecinin kapatılan parti teşkilatları hakkında ki görüşünü sormasına karşılık “Ülkücü delegelerin oyları ile seçilen il ve ilçe başkanlarının bir faksla görevden alınmalarının ne hukukta ne de vicdanlarda yeri yoktur” cevabını verirken, bir başka gazetecinin Reza Zarrap’ın yakalanması hakkında ki düşüncelerini öğrenmek istemesine ise “Reza Zarrap’ın ABD’ye gidişi bir muamma. Bunun önceden ayarlanmış bir süreç olduğu söylenebilir. Ortağının ise İran’da idam cezasına çarptırıldığını hepiniz biliyorsunuz. Burada önemli olan, Reza Zarrap ile birlikte suç işleyen şahıslar varsa onlar cezalarını çekerken, bu şahsın Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı bir şantaj aracı olarak kullanılmasının önüne geçilmelidir” yanıtını verdi.

Düzenlenen program kapatılan Bilecik MHP İl Teşkilatı Başkanı Ahmet Gürses’in, MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan’a Osmanlı Arması hediye etmesinin ardından son buldu. 


Son Güncelleme: 26.03.2016 22:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asena ülkü 2 yıl önce

Bilge Kağan Sinan Oğan

Avatar
ülkücü 2 yıl önce

bilge kağan sinan oğan

Avatar
Murat 2 yıl önce

Allah yar ve yardımcınız olsun Sinan bey.

Avatar
imkansiz 2 yıl önce

Ogan olmayacak uzgunum ondan ekmek terfi bekleyenler ogan sayesinde guce kavusacacagina inaban saf erkedesler hepiniz adin coook uzuluyorum uhu uhuuuu