Oğan, Ata Yurdunda Konuştu: “Iğdır Artık Başbakan Çıkaracak.”

Edirne’den Iğdır’a ‘Hayırlı Anadolu Yürüyüşü’nü memleketinde sonlandıran Sinan Oğan, “Önce hayır çıkacak sonra milliyetçi hareketin iktidar yolu açılacak” dedi.

Oğan, Ata Yurdunda Konuştu: “Iğdır Artık Başbakan Çıkaracak.”

Edirne’den Iğdır’a ‘Hayırlı Anadolu Yürüyüşü’nü memleketinde sonlandıran Sinan Oğan, “Önce hayır çıkacak sonra milliyetçi hareketin iktidar yolu açılacak” dedi.

14 Nisan 2017 Cuma 21:33
Oğan, Ata Yurdunda Konuştu: “Iğdır Artık Başbakan Çıkaracak.”

Sinan Oğan, referandum kapsamında düzenlediği ‘Hayırlı Anadolu Yürüyüşü’nü, memleketi Iğdır’da sonlandırdı. Iğdır'da ciddi baskı ve engellemeye rağmen Oğan'ın memleketindeki büyük kucaklaşmasında, hemşehrileri salonlardan taştı.

Oğan’ın Iğdır Bahu Düğün Salonu’nda yaptığı konuşmada, Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş ile 21. Dönem MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal da hazır bulundu. 

Oğan, konuşmasını izlemek üzere toplanan kalabalığa, “Benim vefakar, cefakar, canım hemşehrilerim, merhaba” diye seslendi.  Oğan, terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerini rahmetle andı.

Kars, Iğdır ve Ardahan’ı, doğunun üç hilali olarak adlandrıran Oğan, “Burada bir salon konuşması yapmayacağım, sizinle dertleşeceğim. Çünkü Türkiye’nin çok derdi var ve hayır çıkmazsa o dertler daha çok katlanacak” dedi.

Oğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Cumhurbaşkanı’nın kılavuzları hangi devleti yıkacak?”

“Cumhurbaşkanının danışmanı çıkıp, artık yeni bir devlet kurmanın zamanı gelmiştir diyor. Bir başka haddini bilmez danışmanı ise eyalet sistemi diyor. Iğdırlılara soruyorum, bu cumhurbaşkanının kılavuzları, hangi devleti yıkacaklar, yerine hangi devleti kuracaklar ve Iğdır’ı hangi eyalet içinde göstermeyi düşünüyorlar. Iğdırlı buna elbet müsaade etmeyecektir.

Iğdır insanı zulme başkaldıran, dik duruşlu insandır. Zulme, baskıya boyun eğmez.

“Bu halk haddini bildirir”

Hal böyleyken daha dün şehrimize gelen, bu ili yönetmek ve bütün insanlarına eşit davranmakla görevli olan Iğdır valisi, insanlarımızı tehdit ediyor. Gidiyor benim köyüme, buradan Sinan Oğan’a verilen kadar evet oyu çıkacak mı diyor. Başka köylere gidip, muhtar bu köyden evet oyu çıkaracaksın yoksa hizmet gelmez diyor. Sayın Vali, ığdır halkı misafirperverdir ama benim insanımı tehdit edersen, bu halk senin haddini bildirir.

“Hesabı emekli olsanız dahi sorulur”

Benim çocukluk arkadaşlarım, üzerimizde öyle baskı var ki ziyarete gelemiyoruz diyor. İnsanları işile ekmeğiyle tehdit etmek ne kadar zalimce ne kadar aşağılık bir iştir. Göreviniz buradan evet veya hayır çıkarmak değil, burada adaleti sağlamaktır, seçim güvenliğini sağlamaktır. Memurlara tehdit yağdırıyorsun süreceğim diye, Erivan’a mı süreceksin? Köylüye hizmet gelmez diyorsunuz. Hangi hizmeti getirdiniz köye? Mecliste Iğdırla ilgili yüzlerce önerge verdim, neredeydiniz? Hizmete gelince yok, tehdite gelince bol keseden tehdit.

Burada bazı müdürler mesaj yayınlıyor evet verin diye. Buradan uyarıyorum,müdür ve valileri, milletin işine karışmayın. Bu devran döner, hesabı emekli olsanız dahi sizden sorulur. Yapmayın, insanların işine karışmayın.

Türkiye’nin belki en zor iş bulunan yerlerinden biridir Iğdır. Iğdıra girdiğimde afişleri görünce şaşırdım. Her tarafta AKP il başkanının ismi. Bu şehrin vekili AKP il başkanı Ahmet Tutulmaz mı?

Ağrı’nın zirvesi kadar hayır oyu

Sen hizmet getirmeden milleti tehdit ediyorsun. Birçok insanın belki tehditle buraya gelmesine engel oldun ama sandıkta ne yapacaksın. Göreceksin Ağrı dağının zirvesi kadar hayır oyunu.

Allah’a şükür Iğdırımız Türkiye’nin her yerinden dikkatle takip ediliyor. Nasıl milletvekilliği seçimlerinde bizi birinci yaptıysanız, şimdi sırada hayır oyunu birinci yapmaya var mısınız? Çünkü Iğdır çok değerli evlatlar yetiştiren bir şehirdir. Her zaman zirveye oynayan evlatlara sahip şehirdir. Sinan Oğan, bunlardan sadece bir tanesidir. Yarın öbür gün nice yiğitler çıkacak aranızdan ve Iğdır’ı daha ileri götürecektir. Bugün bu görevi sizlerin müsaadesi ve desteği ile biz üstlendik.

“Hayırda kenetlenelim, Iğdır Çankaya’nın zirvesine çıksın”

Artık Iğdır’ı bir milletvekilliği, bir bakanlık kesmez. Biz teklif geldiğinde reddettik. Iğdır inşallah artık bir başbakan çıkaracaktır. İnşallah artık başbakan çıkarma sırası Iğdır’dadır. Onun için bütün siyasi görüşlerimizi, küsmeleri bir tarafa bırakalım. Artık hayırda kenetlenelim. Sonra inşallah Iğdır, Ağrı dağının zirvesi gibi Çankaya’nın zirvesine çıksın.

Hayır oyunun ülke genelinde 53 ile 57 arasında oranda çıkacağını düşünüyorum ama Iğdır’da yüzde 60’ın üzerinde bir hayır olacak inşallah.

Her saldırı bizi daha da güçlendirdi

Kürsümüz devrildi, aracımızın lastiği kesildi, 150 kişilik grupla saldırı düzenlendi, Amasya’da, Kars’ta  salonlar iptal edildi, Bafra’da suikast son anda engellendi, ancak biz yılmadık. Bunlar zannetti ki, bir iki saldırı ile Iğdırlıyı Melekliliyi yıldıracaklar. Iğdır’ı, Melekli’yi tanımadıkları görüldü. Bu saldırılardan yılmadığımız gibi her saldırı bizi biraz daha güçlendirdi. Bütün hemşehrilerim teyakkuza geçti, gelelim mi dediler. Buradan hepinize teşekkür ediyorum. Her bir Iğdırlı ananın, bacının hayır duasını, her bir Iğdırlı gencin gücünü arkamızda hissettiğimizden şüpheniz olmasın.

“Bahçeli sonunda fark etti”

Bahçeli, dün eyalet tartışmaları üzerine son noktayı koydu. Sayın Bahçeli de nihayetinde eyalet sisteminin ne menem bir şey olduğunu, nasıl bir tehdit ve tehlike olduğunu fark etti. Dün, Ülkücüler buna nasıl evet der dedi. Doğru bir söz söyledi.

Cumhurbaşkanı diyor ki, ‘Canım danışmanların söylediğine ne bakıyorsunuz, benim söylediklerime bakın.’ Olur Sayın Cumhurbaşkanı, senin söyledikmlerine bakalım. Sen 2013’te CNN Türk’te Osmanlı’da eyalet sistemi vardı, Lazistan vardı, Kürdistan vardı, bundan korkmamak lazım demedin mi, dedin. Türkiye eyalet sistemiyle daha güçlü olur demedin mi, dedin. Ülkücüler senin söylediklerini görüyor.  Söz konusu memlekmetse gerisi teferruattır diyen bütün Türk milletinin evlatları o sebeple hayır diyecektir.

Türkiye’de hiç olmayacak bir şey oldu, bunlar ‘Ohal’i kaldırıyoruz, sıkıyönetimi kaldırıyoruz’ diye çok reklam yapmışlardı. Ama şimdi Ohal altında referanduma gidiyoruz.

Kar lastiğine bile Erdoğan karar verecek

Başkanlık sistemi öyle yetkiler getiriyor ki, kışın kar lastiği takıp takmayacağınıza bile Recep Tayyip Erdoğan karar verecek. Ben inanıyorum, Türkiye’nin hiç bir şehri buna müsaade etmez ama Iğdır asla ve kat’a müsaade etmez.

Bunlar şimdi Müslümanım diyor. Elbette kimsenin inancına kimse bir söz diyemez. Ancak unutuyorlar, ayette buyurulur ki, karşıma kul hakkı ile gelmeyin. Vergileriniz, size hizmet yerine Başbakana, Cumhurbaşkanına özel uçak alınıyor ve evet propagandasına dönüşüyor. Bu haram değil midir, kul hakkı yemek değil midir? Kul hakkı yiyenlere hakkımızı helal etmiyoruz.

“Hadi oradan şerefsiz”

Akp’nin İstanbul büyükşehir belediyesinde çalışan bir üst düzey görevlisi diyor ki, ‘Savaştayız, evet çıkarsa hayır diyenlerin karısı, kızı size helaldir.’ Hadi oradan şerefsiz.  Bir başka şereften nasip almamışı, bir de belediye başkanı olacak utanmaz adam, belediyede çalışanına, ‘Benim işe aldığım, ekmeğini verdiğim hayır oyu verirse şerefsizdir diyor. Belediyenin ekmeği ne zaman AKP’nin ekmeği oldu. Bu şerefsizlere hakkınızı helal etmeyin.

“Bir oyla ülke kurtulur”

Iğdır’da 2011 seçimlerinde hepinizden Allah razı olsun, burası bizim seçim karargahımızdı, bu salon bize hep uğurlu gelmiştir, o gün burada ben kaç defa ağladım içimden bilmiyorsunuz. Sabah çıktığımda düğün salonunun önü araç doluydu. Tuzluca’da oyunu kullanmayan biri varsa tek bir kişi için Tuzluca’ya gidenlerinizi hatırlıyorum. Bu Pazar günü de öyle bir gündür. Tek bir oyun boşa gitmemesi lazım. Yaşlı,hasta varsa imkanı olan arkadaşlarımız o arkadaşları getirsinler. Bir oyla ne olur demeyin, bir oyla bir ülke kurtulyur. Bunu siz gösterin, hepiniz oy vermeye gidin.

İktidarın gidişi yakındır

Iğdır hizmet istiyor. Ama bunlar Iğdır’ın gözünü, kulağını, TV’sini kapatıyor. Bunlar Iğdır’ı hiç bir zaman benimsemediler. Bu serhaddin mert, milliyetçi insanını hiç bir zaman AKP iktidarı bağdrına basamadı. Akp ile Iğdır arasında kan uyuşmazlığı oldu. Akp iktidarı gitmeden, Türkiye’ye de Iğdır’a da hayır gelmez. AKP iktidarının gidişi yakındır. Artık kimse sizi inancına göre ötekileştirmeyecek.  Kimse sizi bir taşeronda çalışmak için tehdit edemeyecek. Dünyanın en aşağılık şeyidir insanları işiyle ekmeğiyle tehdit etmek. Bunun için önce bir hayır demek lazım.

Türkiye’de yeni diktatörlere, tek adam rejimine niye evet diyelim? Başkanlıkla yönetilen ülkelerin toplam aylık geliri, 6300 dolar. Parlamenter sistemle yönetilen ülkelerin aylık gelirleri 20.300 dolar. Ekonomik açıdan daha başarılı, demokratik anlamda daha ileri. Normal birülkede, valiler sizi arayıp tehdit edemez. Bunlar bugünden tehdite başladılarsa yarın başkanlığa geçilince her şeyinize karışırlar. Daha bugünden başlamışlar insanları aşıyla, işiyle inancıyla tehdit etmeye.

Suriyeliye harcanan parayla...

Suriyeden 4 milyon insan ülkesini terketmiş burada yaşıyor. Onlara harcanan para 30 milyor dolara yaklaşıyor. Bu parayla 416 büyük hastane, 6360 Altay tankı, 2 tane 3. havalimanından, 7 adet 3. köprüden, 4 binden okul, 498 tam kapasiteli üniversite yapılırdı, olmadı. 8 binden fazla öğrenci yurdu, 350 adet milli uçak yapılabilirdi. Bu yetmez gibi Türkiye’de yeni yeni bir çok hastalık türedi.

Benim bir teklifim var, Suriyeliler Avrupa’ya derme, çatma gemilerle gitmesin. Binali Yıldırım’ın oğlunun gemi filosu var. 3 milyonuna biz bakalım, 500 binini ülkesine gönderelim, Mehmetçikten savaşmayı öğrensin. 500 binini de lüks gemilerin içine koyalım, biraz da Avrupalılar baksın. Rusya, Suudii Arabistan, Katar baksın.

“Hiç bir şeyi beceremediler”

Başkan evet çıkarsa 2019’da seçimle belirlenecek. Ama başkan yardımcılarının kim olacağını, kaç tane olacağını bilmiyoruz. Yedi sülalesini başkan yardımcısı atayabilir. Yedi sülalesinin geleceğine hasledilmiş bir başkanlığı, Iğdırlı niye seçsin? Terör, işsizlik ortadan kalkacak mı? Ekonomik sorun ortadan kalkacak mı? Başkanlık gelince altın fiyatları mı düşecek, döviz mi ucuzlayacak?

Hiç bir şeyi beceremediniz. Biz size bir devlet verdik, yanına paralelini yumurtladınız.

Milliyetçi hareketin iktidar yolu

Milletvekili sayısını 600’e çıkarıyorlar, buradan Iğdırlının payına bir şey düşmüyor. Ama Iğdır’a dar bölge sistemini getirmeye, Türkiye’yi 600 bölgeye bölmeye çalışıyorlar.  Bu, MHP’nin siyaset sahnesinden silinmesi anlamına gelir. Biz MHP Türkiye’nin sigortasıdır diyorsak Türkiye’nin parlamenter sistem içinde kalması lazım. Bir şey değiştiğinde çok şey değişecek. Önce hayır çıkacak sonra milliyetçi hareketin iktidar yolu açılacak.

‘Hayır’ı Ağrı’nın zirvesine çıkaralım

2011’de o kadar baskı yaptınız, Iğdır halkı bizi birinci yaptı. Şimdi o kadar baskı yaptınız, hayırlar Türkiye’de birinci olacak. Sizden bir söz istiyorum, sandıkları sahipsiz bırakmayalım ve hayırı Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkaralım. Bir hayır diyelim, hayırlı iş görelim.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.